Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Sea of Thieves, sonunda ateşi keşfedecek gibi görünüyor

Sea of Thieves oyununun geliştiricilerinden bir tanesi, çok önemli bir bilgiyi ağzından kaçırdı.

Çıkış yaptığı günden beri düzenli olarak desteklenen ve 2020 senesinde ikinci yaşına girecek olan Sea of Thieves, içerisinde birçok farklı mekanik bulunduruyor. Bu mekanikler sayesinde oyuncular, karşılarındaki gemilere farklı şekillerde hasar verebiliyor. Fakat bu mekanikler arasında henüz gemileri yakma gibi bir sistem bulunmuyor. Fakat bu eksiklik çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

Sea of Thieves

Sea of Thieves oyununda gemileri yakmak mümkün olacak mı?

Bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu için düzenli olarak canlı yayınlar gerçekleştiriliyor. Bu canlı yayınlarda ise oyunun geliştiricileri, birlikte muhabbet ediyor. İşte bu geliştiricilerden bir tanesi, canlı yayınlardan 6 aylığına uzaklaştırılmıştı; kendisi, bir canlı yayın sırasında oyuna gelecekte papağanların geleceğini söylemişti. Bu bilgi verildiği zaman papağanlar, resmi olarak açıklanmamıştı bile.

İşte bahsetmiş olduğumuz bu geliştiricinin canlı yayınlardan yasağı kaktı ve kendi, bu yasağından sonraki ilk canlı yayınında yine bir bilgiyi erkenden verdi. Sea of Thieves için geliştirilmiş olan bu canlı yayında, eğer 1:04:10 civarına giderseniz, o geliştiricinin oyun hakkında yeni bir bilgiyi yanlışlıkla verdiğine tanıklık edebiliyorsunuz. Bu bilgi ise tabii ki oyuna ateş mekaniğinin gelecek olması.

Şimdilik bu sistem hakkında hiçbir bilgimiz bulunmuyor; geliştirici, ateş mekaniğinden 1 cümlede bahsettikten sonra konuyu tamamen kapatıyor ve canlı yayın boyunca o konuya bir daha geriye dönülmüyor. Fakat ateş mekaniğinin ne olduğunu tahmin etmek oldukça kolay: Belli ki gelecekte Sea of Thieves oyunundaki gemileri yakabilmek mümkün olacak. Gemisi yanan oyuncular ise deniz suyu yardımı ile ateşi söndürebilecek. Ayrıca, muhtemelen oyuncular daha taktiksel bir şekilde gemilerin yelkenlerini de yakabilecektir diye düşünüyoruz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir