Resident Evil 3, Steam tarafında Resident Evil 2 kadar popüler olamadı

Resident Evil: Resistance gibi ücretsiz bir oyunu yanında bulundurmasına karşın bu oyuna beklenen ilgi oluşmadı.

Çıkışını 3 Nisan 2020 tarihinde; PC, PlayStatin 4 ve Xbox One platformları için gerçekleştiren Resident Evil 3 oyununun Steam platformundaki durumla ilgili bilgiler var bu içeriğimizde. İnternet sitemizde detaylı bir inceleme yazısının da yer aldığı bu yapımın, Steam platformunda beklenen ilgiyi görmediğini sizlerle paylaşacağız. Elde edilen verilere göre bu yeniden yapım oyunu, Resident Evil 2 oyunundan daha az popüler olmuş durumda.

Resident Evil 3: Nemesis

Resident Evil 3, Steam tarafında fazla ilgi çekemedi

Steam platformundaki verilere bakıldığında, Resident Evil 3 oyununun çıkış haftasındaki anlık oyuncu sayısına ait değerler görülüyor. Bahsettiğimiz değerlere göre bu yeniden yapım oyunu çıkışını gerçekleştirdiği ilk 3 gün içerisinde anlık olarak en fazla 60.293 oyuncu sayısına erişmiş durumda. Bu rakamın az mı, yoksa yeterli mi olduğunu Capcom tarafı verecektir yalnız elimizde karşılaştırma yapabileceğimiz veriler bulunuyor.

Bu veriler de haberimize konu olan oyun gibi bir yeniden yapım oyunu olan Resident Evil 2 oyununun aynı kriterlere sahip verileri oluyor. Resident Evil 2 oyunu, çıkışını gerçekleştirdiği hafta içerisinde anlık olarak en çok 74.227 kişi olarak Steam platformunda deneyimlenmişti. Ayrıca, bu oyunun ulaştığı en yüksek anlık oyuncu sayısı da bu rakamlar olarak alınmıştı. Bir diğer deyişle, Steam platformunda bu oyunun en yüksek değerleri, çıkış döneminde gözlenmişti.

Her iki yeniden yapım oyunu için ortaya çıkan Steam verilerinden de anlaşılacağı üzere, yakın zamanda çıkışını gerçekleştiren yapımın çok daha az bir ilgiyle karşılaştığını görebiliyoruz. Rakamsal olarak vermek gerekirse iki oyun arasında yaklaşık olarak 14 Bin kadar anlık oyuncu farkı olduğu anlaşılıyor. Bu rakamın hiç de azımsanamayacak bir oran olduğunu söyleyebiliriz. 

Tüm bunlarla birlikte, Capcom tarafının bu yeni oyununun daha fazla ilgi çekmesi için elde bazı imkanların bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Öncelikle bu yapım, bünyesinde ücretsiz olarak Resident Evil: Resistance isimli yapımı barındırıyordu. Ayrıca, COVID-19 virüsü sebebiyle pek çok kişinin evlerinde video oyunlarıyla vakit geçirmesi bir avantaja dönüştürülebilirdi. Bütün etkenlere rağmen, Steam tarafındaki ilginin, markanın bir önceki yapımına göre az olduğu sonucu ortaya çıktı.  

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x