Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Red Dead Online, bolca yenilik ile beta sürecini bitirdi

Rockstar Games, Red Dead Online oyununun temellerini attı ve şimdi gelecek çok daha parlak görünüyor.

Sizlere geçen gün bir haber sunmuştuk. Bu habere göre Rockstar Games, 2019 senesinin ilk yarısı sonlanmadan, Red Dead Online oyununun beta sürecini bitirecekti. Böylece de oyun, tam sürümüne geçmiş olacaktı. Bizler bu büyük anı birkaç hafta sonrasına beklerken sürpriz bir gelişme yaşandı ve oyuna büyük bir güncelleme geldi dün akşam. Bu güncelleme ile de oyunun beta süreci sona erdi.

Red Dead Online

Red Dead Online, sonunda beta sürümüne elveda dedi

Rockstar Games tarafından yapılan açıklamalara göre Red Dead Online için yayımlanan yeni güncelleme ile oyunun beta süreci bitti. Bununla birlikte oyuna yeni eşli oyunculu hikaye görevleri, Free Roam aktiviteleri, Poker ve bolca yeni içerik eklendi. Tüm bu içerikler ile birlikte oyunculara yeni kozmetikler ve silahlar da sunuldu tabii ki. Bu video oyunu, betadan çıktığını herkese hissettirdi.

Tahmin edebileceğiniz gibi Red Dead Online bir çevrim içi servis. Rockstar Games de uzun bir süre boyunca bu video oyununu güncellemelerle destekleyeceklerini açıkladı. Ekibin söylediğine göre bu oyun için destekler daha yeni başlıyor. Peki, oyuna tam olarak gelecekte neler gelecek? Bu sorunun cevabını, öncelikle betayı bitiren güncellemeyi detaylandırarak cevaplamak istiyoruz.

Red Dead Online oyununa gelen yeni güncelleme ile öncelikle oyunculara yeni, eşli oyuncu temelli, hikaye görevleri sunuldu. Bu hikaye görevlerinde Jessica LeClerk ile oyunculara sunulan senaryo devam ettiriliyor. A Land of Opportunities serisine ait olan görevler, Free Roam aktiviteleri ile de zenginleştiriliyor. Açıklamalara göre Free Roam aktivitelerine, Red Dead Redemption 2 oyunundan yeni karakterler katılıyor.

Oyuna güncelleme ile eklenen bir başka içerik ise Posse Versus Challenge olarak geçiyor. Oyunda şu an 3 farklı Posse Versus Challenge bulunuyor ve Biggest Fish Contest, Bird Shooting Contest ve Herb Picking Contest aktiviteleri, çeteler arasındaki savaşa yeni bir boyut kazandırıyor. Ayrıca oyuna çok uzun zamandır beklenen Poker aktivitesi ve dinamik dünya olayları da ekleniyor.

Red Dead Online

LeMat Revolver ise oyunculara merhaba dedi

Tüm bunların haricinde, Red Dead Online oyununa Overrun isimli yeni bir Showdown Mode eklenirken; tahmin edebileceğiniz gibi bolca kozmetik öge ve LeMat Revolver isimli yeni bir silah da mağazaları şenlendiriyor. LeMat Revolver, birçok oyuncunun çok uzun zamandır beklediği, benzersiz bir silah ve kendisi, bir pompalı tüfek gibi bile kullanılabiliyor.

Tüm bu yeniliklere rağmen, bu video oyununun önemli bir problemi bulunuyordu. Bu problem de oyunda herhangi bir oynanış stili ayarının bulunmaması idi ama bahsettiğimiz güncellemeden sonra oyuncular, saldırgan veya defansif isimli iki farklı oynanış stilinden birini seçebilecek. Ayrıca, The Hostility System de bu güncelleme ile iyileştiriliyor.

Rockstar Games ekibinden gelen açıklamalara göre oyuna birçok dengeleme ve küçük hata düzeltmeleri de getirildi. Mesela, oyuncular artık bir başka oyuncunun kafasına otomatik olarak nişan alamayacak, silahlar daha hızlı değiştirilecek ve oyunculara daha fazla ödül sunulacak.

Son olarak belirtmemiz gerekiyor ki PlayStation 4 üzerinde oyuncular, eğer PlayStation Plus sahibi değilse 27 Mayıs 2019 tarihine kadar Red Dead Online oyununu deneyimleyebilecek. Daha önceden, PlayStation Plus abonesi olmayan oyuncular, bu oyunu deneyimleyemiyordu. Şimdi ise oyunculara küçük bir fırsat sunuluyor.

Red Dead Online

Gelecekte neler olacak?

Rockstar Games tarafından gelen açıklamalara göre Red Dead Online, aktif bir şekilde güncellenmeye devam edecek. Mesela, oyuna daha fazla Showdown modları eklenecek, Free Roam aktivitelerine daha fazla karakter eklenecek, kozmetikler ve çok daha fazlası bile önümüzdeki hafta oyunculara sunulacak.

Daha büyük bir güncelleme ise bu video oyununa yaz aylarında gelecek. Açıklamalara göre oyuncular, gelecekte bir rol seçebilecek. Oyunda 3 farklı rol bulunacak ve bu roller; kelle avcısı, koleksiyoncu ve ticaretçi olacak. Oyuna, gelecekte çok daha fazla rol de eklenecek. Her rol, oyunculara benzersiz silahlar, kıyafetler ve diğer ödüller sunacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir