Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Red Dead Redemption 2, PC için bir daha göründü

Bize soracak olursanız ya bu sene, ya da önümüzdeki sene Red Dead Redemption 2 oyununu PC için kesinlikle göreceğiz.

Sadece PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirmiş olan Red Dead Redemption 2, bugüne kadar kendisini resmi olarak hiçbir zaman PC için göstermedi. Buna karşılık olarak, farklı noktalardan ve farklı kaynaklardan, bu oyunun PC için piyasaya sürülebileceğini öğrenmiştik. Bugün de sizlere benzer bir konuda kaynak sunacağız: Rockstar Games ekibinin iki farklı eski çalışanına göre bu oyun, PC için geliştirildi.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, PC için kendisini göstermeye devam ediyor

Gizlilik nedeniyle ismi verilmemiş olan 2 farklı programcı, 2016 senesine kadar 6-7 yıl boyunca Rockstar Games ile çalıştı. Bu bilgi kesin; LinkedIn üzerinden doğrulanma yapılabiliyor. Aynı şekilde, LinkedIn üzerinde bu iki çalışanın da işi bırakmadan önce bahsi geçen video oyununun üzerinde çalıştığı görülüyor. İki çalışan da bu oyunu, öz geçmişlerine PC, PlayStation 4 ve Xbox One için ekliyor. Eminiz ki bir programcı, PC için geliştirilmeyen bir oyunu, PC için kendi öz geçmişine eklemez.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu bilgiler ortaya çıktıktan sonra iki çalışan da kendi profillerinden PC bilgisini sildi. Şu an iki profilde de Red Dead Redemption 2, PlayStation 4 ve Xbox One için görünmekte. Yine de Rockstar Games ekibinin böylesine büyük bir oyunu PC için piyasaya sürmeyeceğini düşünmek, bizce bir delilik. Zaten aynı olayı Grand Theft Auto V ile de yaşadık. Take-Two Interactive ve Rockstar Games, tek bir oyunu, 1’den fazla kez satabilmek için böyle bir yol izliyor.

Bize soracak olursanız, bu video oyununun PC sürümü ya bu sene, ya da önümüzdeki sene, kesinlikle piyasaya sürülmüş olacak. Bu sürüm ardından da zaten yeni nesil konsollar çıkmış olacak. Rockstar Games, bu noktada da aynı oyunu yeni nesil konsollara getirecek. Bu şekilde, potansiyel olarak tek bir video oyunu, 3 kez aynı kişiye satılmış olabilecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir