Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun 6. yılı detaylandırıldı

Ubisoft; 6. yılın yol haritasını, temel oynanış değişikliklerini ve başka birçok güncellemeyi duyurdu.

Bugün, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun Topluluk ve Oyun Kutlaması etkinliği sırasında Ubisoft, bahsi geçen video oyununun geleceği için planını duyurdu. Stüdyo tarafından bu oyuna geçmiş yıllarda sunulan sürekli destek ve eklemeler, yıl boyunca gelecek temel oynanış değişiklikleri, olumlu davranışı teşvik eden yeni araçlar ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri 6. yıl ve sonrasında da devam edecek. Bununla birlikte yeni pperatörlerin uyruğunu ve yenilenen haritaların açıklandığı 6. yıl yol haritası sunuldu. Bu yol haritasının kendisini de hemen aşağıdan görebiliyorsunuz ve yine operatörlerin arasında hiç Türk olmadığına tanıklık edebiliyorsunuz.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununa yeni senede hangi operatörler gelecek?

6. yıl boyunca Tom Clancy’s Rainbow Six Siege; karşılaşma kaydı, görüş rengini özelleştirme, altı yeni operatör, tamamen yenilenen Tachanka ve çok daha fazlası gibi temel güncellemeler yayımladı. Ubisoft şirketinin tüm oyunculara her zamankinden daha taktik odaklı, adil ve istikrarlı bir deneyim sunma konusundaki uzun vadeli sözü, 6. yılda da devam ediyor olacak. Yeni yılın ilk sezonu olan Crimson Heist ise Arjantinli saldıran Flores ve Hudut haritasının yenilemesi ile gelecek. Bu sezon yarın PC için test sunucusunda başlayacak. 2. sezon, Nakoda Ulusları’ndan bir operatör ve Favela haritasının yenilemesini tanıtacak. 3. sezonun operatörü Hırvatistan’dan gelecek. 3. sezon esnasında da 3 haritada küçük yenilemeler gerçekleşecek. Son olarak, yılın son operatörü İrlanda’dan olacak ve yenilenecek olan harita ise Avustralya Çölleri olacak.

Unvan sisteminin ilk versiyonu geçtiğimiz yeni sezonda arka planda teste tabi tutuldu, bu yüzden oyuncular tarafından görülmüyordu. Bu aracın amacı, örneğin dereceli oynatma listesine erişimi sınırlandırarak toksik oyuncuları cezalandırırken, oyun üzerinde olumlu bir etkisi olan oyuncuları oyun içi içerikle ödüllendirerek oyundaki olumlu davranışları teşvik etmektir. Bu araç oyuncular için puanlarını nasıl artıracaklarını ve davranışlarını nasıl uyarlamaları gerektiği hakkında bilgilendirmek için şeffaf olacak. Bu araç 6. yıl esnasında çıkacak.

Topluluğun önemli bir parçası oldukları için, içerik üreticilerin oynarken anonim kalmalarını kontrol etmeleri için bir yayın modu da tasarlandı. Bu araç; isimlerini, bölgelerini, gecikme değerlerini ve maçtaki diğer herkesi gizlemelerine, gizli bir eşleştirme gecikmesi eklemelerine, mevcut seviyelerini ve profil resimlerini gizlemelerine de olanak tanır. Bu aracın ilk sürümü Crimson Heist için hazırlanan test sunucusunda erişilebilir olacak.

Oyuncuların karşısına benzersiz bir silah da çıkacak

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununa Gonne-6 adında yeni bir ikincil silah da geliyor. Bu tek mermili ikincil silah, herhangi bir kurşungeçirmez aygıtı yok edebilir ve oyunculara ilave bir teçhizat seçeneği ekleyerek yeni taktik olanakları sunar. Gonne-6 silahının ilk versiyonu Glaz, Dokkaebi, Lion, Finka, Gridlock, Amaru, Iana ve Zero operatörleri için Crimson Heist için hazırlanan test sunucusunda erişilebilir olacak.

Tüm bunların haricinde oyuncular, artık öldükten sonra kameraları ve cihazları kontrol edebilecek. Bu değişiklik, bir oyundaki destek aşamasını yoğunlaştırmak ve oyun dışı kalan oyuncuların takımlarına daha iyi yardımcı olabilmelerini sağlamak için yapıldı. Bu özelliğin 6. yılın ilerleyen zamanlarında çıkması planlanıyor. Aynı zamanda, saldırı ve savunmayı dengelemek için, saldıranlar artık operatörlerini ve ekipmanlarını hazırlık aşamasında istedikleri kadar değiştirme olanağına sahip olacaklar. Bu da keşif yapmayı daha da taktik odaklı bir hale getirecek ve birçok yeni taktik olasılığı sunacak. Bu özelliğin 6. yılın ilerleyen zamanlarında çıkması planlanıyor.

Oyun güncellemelerinde son olarak zırh, oyuncuların ne kadar hasar alabileceklerini daha iyi anlayabilmeleri için artık sağlığa eklenecek. Bu özellik 6. yıl için planlanmıştır. Ek olarak, 6. yıl boyunca yaşam kalitesi iyileştirmeleri planlanmakta. Bu yıl %90 oranında azalmış olan DDoS saldırıları, oyuncuların deneyimini iyileştirmek için ana odak noktası olmaya devam edecek. Teknik ekip, eşleştirme süresini azaltmaya devam etmek ve sunucuların stabilizasyonunu iyileştirmek için ortağımız Microsoft Azure ile yakından çalışıyor. Son olarak da geliştirici ekip, genel olarak oyun boyutunu küçültmek için güçlü bir çaba gösteriyor. Bu halihazırda devam eden bir çaba ve bu, tüm yıl boyunca oyuncular için giderek daha fazla görünür olacak.

6. yılda oyuncular, operatörleri için daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip olacaklar. Oyuncular, elit görünümleri uyarlayabilecek ve tam bir özelleştirilmiş set için bir kıyafete başka teçhizatlar ekleyebilecekler. Son olarak Ubisoft, Capcom ve onun hayatta kalma korku oyunu serisi Resident Evil ile bir ortak çalışma duyurdu: Zofia için Resident Evil kıdemlisi Jill Valentine karakterinin elit görünümü gelecek ve 6. yılda ilave bir Resident Evil x Tom Clancy’s Rainbow Six Siege görünümünün gelmesi de planlanıyor. Ubisoft ayrıca Echo ve Dokkaebi karakterlerinin 2 Mart 2021’de yayımlanmasından başlayarak bir dizi görünüm için yaratıcı yönetmen olan Ikumi Nakamura ile birlikte çalışıyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x