Radarımızdan kaçan gelişmeler (8 Haziran 2020 – 14 Haziran 2020)

PlayStation 5, Forza Motorsport 8, Star Wars: Squadrons ve Resident Evil 3 gibi birçok konu hakkında yeni haberlerimiz var.

Radarımızdan kaçan gelişmeler isimli yazı serimiz yaz ayları boyunca da devam ediyor. Aslında birkaç haftadır bu serimizin yazıları biraz kısa oluyordu; kaçırdığımız öyle çok çılgın sayılarda haber bulunmuyordu ama bu hafta ne yazık ki durum değişti. Future of Gaming 2020, Future Games Show 2020, IGN: Summer of Gaming 2020 ve PC Gaming Show 2020 derken sadece birkaç gün içerisinde çok fazla etkinlik gerçekleşti ve bizler de ne yazık ki tüm bu etkinliklerdeki haberlere net olarak yetişemedik.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Persona 5 Royals

İşte geçen hafta radarımızdan kaçan gelişmeler

Persona oyunları Steam için gelebilir

Ortaya çıkan birçok farklı söylentiye göre Atlus, Persona markasına ait birçok video oyununu, özellikle de serinin en güncel oyununu Steam platformuna getirecek. Atlus markasının halihazırda Steam üzerinde açılmış bir sayfası bulunuyor. Bu sayfa daha yeni açıldığı için de söylentiler muhtemelen doğru olabilir; Atlus, PC tarafında çok büyük bir adım atmaya hazırlanıyor olabilir.

Netherrealm Studios ekibinin yeni oyunu Injustice 3 olmayabilir

Reddit üzerinden ortaya çıkan söylentilere göre Netherrealm Studios, Mortal Kombat 11 için Kombat Pack 3 ögesini piyasaya sürecek. Bu paketin içinde üç erkek karakter, 1 tane de misafir olan kadın karakter yer alacak. Ayrıca ekibin sıradaki yeni oyunu da Injustice 3 olmayacak; muhtemelen Netherrealm Studios, yeni bir oyun markası ve/veya serisi üzerinde çalışıyor. Şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, geçen ay milyonlar kazandı

Sensor Tower tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, Mayıs 2020 içerisinde tam 226 Milyon Dolar gibi bir kazanç elde etti. Bu rakam, geçen senenin aynı dönemi ile karşılaştırıldığı zaman da yüzde 41 gibi bir yükseliş fark ediliyor. Oyun, bu başarısı ile Mayıs 2020 içerisinde en çok kazandıran mobil video oyunu olmayı da başardı.

Yeni Tom Clancy’s The Division 2 güncellemesi detaylandırıldı

Ubisoft tarafından yapılan açıklamalara göre Tom Clancy’s The Division 2 için gelecek olan onuncu büyük güncelleme; tüm silahların hasarını arttıracak, zırh setlerini iyileştirecek, markalı setleri güçlendirecek ve genel ganimet kalitesini arttıracak. Aynı zamanda bu güncelleme ile üretilen eşyaların kalitesi arttırılacak, zor seviyelerde daha kaliteli ganimetler bulunacak ve bolca hata düzeltmesi yer alacak.

Xbox One için gelecek yeni güncelleme içerikleri göründü

Xbox One için Xbox Insiders abonesi olan kişilere konsollarının yeni özellikleri sunuldu. Bu özellikler arasında Xbox Game Pass ve Xbox Live Gold abonesi olan kullanıcılar için rozetler, rehber kısmının iyileştirilmesi, resmi kulüplere onay işaretleri, ev sayfasına iyileştirmeler ve çok daha fazlası bulunuyor. Bu yenilikler, muhtemelen Haziran 2020 güncellemesi olarak konsollara gelecek.

Brawlhalla
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Brawlhalla

Brawlhalla oyununa Ben 10 geliyor

Ubisoft tarafından yapılan yeni açıklamalar ile öğrenmiş olduk ki Ubisoft, Brawlhalla ve Cartoon Network yeni bir iş birliğine giriyor. Bu işbirliği dahilinde, lisansını Cartoon Network tarafı bulunduran Ben 10, bahsi geçen video oyununa yeni bir karakter olarak geliyor. Daha önce WWE gibi markalarla da çalışmış olan Ubisoft, anlaşmaları ile birlikte bu oyunun oyuncularını şaşırtmaya devam ediyor.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope, ertelendi

Supermassive Games tarafından yapılan yeni bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki The Dark Pictures Anthology: Little Hope, ertelendi. Normalde 2020 senesinin yaz aylarında piyasaya sürülecek olan bu video oyunu, şimdi ise COVID-19 yüzünden 2020 senesinin sonbahar ayları içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. COVID-19 yüzünden ertelenmiş bir video oyununa olumsuz bir yorum da yapmak doğru olmayacaktır.

EA şirketine ait daha fazla oyun Steam platformuna geldi

Battlefield 1, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield V, Battlefield: Hardline, Mass Effect 3, Mass Effect: Andromeda, Star Wars Battlefront ve Star Wars Battlefront II isimli video oyunları, Steam platformlarına geldi. EA şirketinin Steam tarafına taşınma işlemleri ışığında şirkete ait bolca popüler video oyununu Valve şirketinin dijital oyun mağazasındaki oyuncular, oynamaya başlayabilecek.

Microsoft Flight Simulator, Meteoblue ile anlaştı

Tüm dünya için oldukça detaylı hava verisi toplayan Meteoblue, bundan sonra o verilerin tamamını Microsoft Flight Simulator oyunu ile de paylaşacak. Bu sayede de bahsi geçen oyun, gerçek zamanlı olarak dünyanın her yerindeki hava olaylarını, oyunculara gerçek bir şekilde yansıtacak. Mesela, sizin bulunduğunuz bölgede esen rüzgar sertliği, oyunda da Meteoblue sayesinde aynı olacak.

Mass Effect Trilogy Remastered, haftaya duyurulabilir

Ortaya çıkan pek de güvenilir olmayan söylentilere göre Mass Effect Trilogy Remastered, haftaya duyurulacak ve 2020 senesinin sonbahar aylarında da çıkışını gerçekleştirecek. Bu duyuru, muhtemelen EA Play Live 2020 sırasında gerçekleştirilecek. Aynı etkinlik içerisinde oyuncular, FIFA 21 ve Apex Legends gibi oyunlardan da yeni haberler almayı bekliyor olacak.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Control

Control da yeni nesil konsollara geliyor

Remedy Entertainment tarafından yapılan açıklamalara göre Control, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları için destek verecek. Bu desteğin nasıl bir şey olacağını bilmiyoruz ama gönlümüz, 60 FPS desteğinden yana olacak. Biraz iyileştirilmiş görsellik ve 60 FPS desteği ile bu video oyununu oynamak kat ve kat daha zevkli olacaktır diye düşünüyoruz efendim.

Resident Evil, 100 milyon adet sattı

Capcom tarafından gelen yeni açıklamalara göre Resident Evil markasına ait tüm video oyunları, bugüne kadar 100 milyon adet satmayı başardı. Bu açıklama ile birlikte Resident Evil 7 oyununun 7.5 milyon adet sattığı ve Resident Evil 2 ile Resident Evil 3 oyunlarının yeniden yapım sürümlerinin de benzer başarılara ulaştığı belirtildi. Bakalım, serinin 2021 senesindeki oyunu nasıl bir başarı elde edecek?

22 Ağustos 2020’de DC Comics ile alakalı bir etkinlik gerçekleşebilir

Ortaya çıkan yeni söylentilere göre 22 Ağustos 2020 tarihinde DC Comics ve Warner Bros. oldukça büyük bir dijital etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte DC Comics evrenine ait olan yeni duyurular yapılacak. Sinema filmleri, TV serileri, kitaplar, çizgi romanlar ve tabii ki video oyunları hakkında yeni bilgiler açıklanacak. Birçok tahmine göre merakla beklenen yeni Batman oyunu da bu etkinlikte duyurulacak.

Resident Evil Village oyununun envanter sistemi göründü

Capcom tarafından yayımlanan ekstra bir videoda, Resident Evil Village oyununun envanter sistemi görüntülendi. Bu görüntülere göre serinin dördüncü oyununda oyuncuların karşısına çıkmış olan envanter sistemi, görünüş olarak iyileştirilmiş bir şekilde kullanılabilecek. Ayrıca oyunda bir para biriminin olacağı da görünüyor ama bu birimin ne işe yaradığı henüz bilinmiyor.

NBA 2K21, yeni nesilde çok kısa sürelerde yüklenecek

2K Games tarafından yapılan açıklamalara göre NBA 2K21 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümleri, konsolların içerisindeki SSD sayesinde 2 saniyeden daha kısa sürede yüklenecek. Bu sayede oyuncular, minimum uzunlukta yükleme ekranlarına bakacak ve hemen aksiyonun içerisine girebilecek. Yeni nesilde bu oyunun daha fazla özelliği olacak mı, şimdilik bilemiyoruz.

Sea of Thieves
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Sea of Thieves

Sea of Thieves oyununa yeni bir görev tipi geliyor

Rare tarafından yapılan açıklamalara göre Sea of Thieves oyununa önümüzdeki hafta yeni bir görev tipi gelecek. Bu görev tipi, Order of Souls için geçerli olacak ve oyuncular, görev aracılığı ile açık denizlerde hayalet gemileri avlayacak. Oyuna ayrıca sekiz farklı yeni şarkı eklenecek. Bununla birlikte oyuncular, artık müzik aletlerinde çalacakları şarkıları daha önceden seçebilecek.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 ile tanıdık biri geri dönüyor

Vampire: The Masquerade – Bloodlines oyununun en sevilen karakterlerinden biri olan ve aynı zamanda da Brujah tarafında yer alan Damsel, yapılan yeni açıklamalara göre Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 oyununda da yer alacak. Bu karakterin ses sanatçısı değişmeyecek ve kendisi, ilk oyundaki gibi Courtenay Taylor tarafından seslendirilecek. Bu karakterin, oyunda neler yapacağını çok merak ediyoruz.

Deathloop, yeni nesilde 60 FPS olacak

PlayStation 5 için de çıkışını gerçekleştirecek olan Deathloop, Bethesda Softworks tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen yeni nesil konsolda 60 FPS olacak. Yeni nesil konsollarda PlayStation markasına özel olacak olan bu video oyunu, yine de PlayStation 5 ile aynı anda PC için de çıkışını gerçekleştirecek. PC tarafında oyun tabii ki çok daha yüksek performanslara erişebilecek.

Desperados III oyununun ilk incelemeleri yayımlandı

Birkaç gün sonra çıkışını gerçekleştirecek olan Desperados III oyununun inceleme ambargosu kalktı. Bu sayede de oyuna ait ilk inceleme puanlarını görmüş olduk. Bu puanların tamamını sizlere vermeyeceğiz ama durumu özetlemek gerekirse, Desperados III oyunu 100 üzerinden 85 alan, kritiklerin de neredeyse tamamı tarafından önerilen bir yapıt oldu. Karşımızda, oynanabilecek bir oyun var gibi görünüyor.

Humankind, 2021 senesine ertelendi

2019 senesinde duyurulmuş olan ve bu sene içerisinde de PC için çıkışını gerçekleştirmesi beklenen Humankind, PC Gaming Show 2020 sırasında oyuncuların karşısına olumsuz bir haber ile çıktı. Bu haber ise oyunun 2021 senesine ertelenmiş olması idi. Şimdilik bu oyunun 2021 senesi içerisinde, hangi dönemde piyasaya sürüleceğini bilmiyoruz ama oyunu merakla bekliyoruz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Mafia: Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition için hikaye videosu yayımlandı

PC Gaming Show 2020 sırasında Mafia: Definitive Edition oyununun hikaye videosu yayımlandı. Bu hikaye videosu, bir seriye ait ve önümüzdeki dönemlerde, muhtemelen oyun çıkana kadar aynı seriden birkaç video daha göreceğiz. Eğer hikaye videosu serisinin ilk görüntülerini izlemek istiyorsanız da sizleri YouTube tarafına alacağız; resmi hikaye videosu orada bulunuyor.

Evil Genius 2: World Domination için oynanış videosu yayımlandı

PC Gaming Show 2020 sırasında Evil Genius 2: World Domination için de bir oynanış videosu yayımlandı. Sniper Elite serisi ile tanıdığımız Rebellion tarafından geliştirilmekte olan Evil Genius 2: World Domination, bir strateji oyunu olarak geliştiriliyor ve çıkışını da sadece PC için 2020 senesi içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu video oyununun yeni oynanış videosunu, YouTube üzerinden sizler de izleyebilirsiniz.

Twin Mirror oyunu 2020 için gösterildi

Daha önce Life is Strange serisi üzerinde çalışmış ve şu sıralarda da Tell Me Why oyununu geliştiren ekip, 2020 senesinde piyasaya sürülecek bir Twin Mirror oyununu gösterdi. Bu oyun; PC için Epic Games Store, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca, Life is Strange ve Tell Me Why oyunlarının tam aksine Twin Mirror, bölümlerden oluşmayacak ve tek seferde piyasaya sürülecek.

Xbox One ile Xbox Series X konsollarının ana sayfası aynı olacak

Windows Central tarafından verilen bir bilgiye göre 2020 senesinde Xbox One konsolunun ana menüsünü iyileştiren bir güncelleme yayımlanacak. Bu güncelleme, ana menünün tasarımı baştan aşağıya değiştirmeyecek; sadece iyileştirecek. Bu iyileştirme sonucunda da Xbox Series X konsolu, aynı ana menüyü kullanmaya devam edecek. Yeni nesilde, büyük bir değişiklik görünmeyecek.

The Sims FreePlay için Eco Lifestyle güncellemesi duyuruldu

EA ve Maxis tarafından yapılan açıklamalara göre The Sims FreePlay için Eco Lifestyle güncellemesi; SimChase Season 16: Eco Engagement, Produce Market Live Event, Pride Month ve çok daha fazla etkinlik ile geliyor. Bence bir güncelleme daha önce The Sims Mobile için de duyurulmuştu. Zaten ana oyun olan The Sims 4 için de aynı temada bir genişletme paketi piyasaya sürülmüştü.

Resident Evil 3
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Resident Evil 3

Resident Evil 3 için bir ek içerik geliyor olabilir

Capcom, Resident Evil 3 oyununun veritabanı üzerinde bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik sonucunda da Steam üzerinde oyuna bir ek içerik sayfası açıldı. Şimdilik bu sayfa sadece Steam platformunun veritabanı içerisinde görünüyor ve açıkçası, her şey olabilir. Mesela, basit bir kozmetik paketi de görebiliriz bu oyun için, Resident Evil Village oyununu tanıtan ufak bir içerik paketi de görebiliriz.

Star Wars: Squadrons, sanal gerçekçilik desteği verebilir

Jeff Grubb tarafından Twitter üzerinden verilen yeni bir bilgiye göre, 15 Haziran 2020 tarihinde, Türkiye saati ile 18:00’da duyurulacak olan Star Wars: Squadrons, sanal gerçekçilik desteği verebilir. Muhtemelen PC, PlayStation 4 ve Xbox One için duyurulacak olan bu yapıt, PC tarafındaki birçok sanal gerçekçilik başlığını ve PlayStation VR sistemini destekleyebilir diye düşünüyoruz.

Forza Motorsport 8, rastgele oluşturulmuş pistlere sahip olabilir

Turn 10 Studios stüdyosunun çalışanlarının LinkedIn profillerine göre geliştirilmekte olan Forza Motorsport 8 oyununda tamamen rastgele oluşturulmuş pistler olacak. Bu noktada, iş tanımı çok kısa yapıldığı için ne olduğunu net olarak bilemiyoruz ama rastgele oluşturulan pist süslerinden de bahsediliyor olabilir. Bu sistem, Forza Motorsport 7 oyununda da kullanılmakta idi diye hatırlıyoruz.

PlayStation 5 konsolunun kamerası detaylandırıldı

Amazon tarafından yapılan listelemeye göre PlayStation 5 konsolunun kamerası, iki lense sahip olacak ve 1080p çözünürlükte görüntü verebilecek. PlayStation 5 konsolunun tanıtılan kulaklığı ise üç boyutlu ses teknolojisine destek verebilecek. Aynı zamanda bu kulaklığın mikrofonu, kirli sesleri iptal edebilme özelliğine ve daha fazlasına sahip olabilecek.

Disintegration oyununun ilk incelemeleri yayımlandı

2K Games, Private Division ve Take-Two Interactive ekiplerinin yeni video oyunu olan Disintegration için ilk incelemeler ve puanları yayımlandı. Tüm incelemelerden ve puanlardan ayrı ayrı bahsetmeyeceğiz ama durumu özetlemek gerekirse Disintegration; 100 üzerinden 64 alan, ortalama üstü bir video oyunu oldu. Aynı zamanda bu video oyununu, kritiklerden sadece yüzde 25 kadarı önerdi.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone için 200 kişilik oyun modları görüntülendi

Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone, geçen hafta sonu içerisinde tamamen ücretsiz olarak oynanabiliyordu. Activision ve Infinity Ward, bu dönemi tanıtmak için de oyun içerisinde bir reklam görseli hazırlamıştı. İşte bu reklam görselinde ise 200 kişilik Battle Royale ve Plunder modları görünüyordu. Activision ve Infinity Ward, 200 kişilik bu modlar hakkında herhangi bir şey demedi.

Battlefield 3 oyununun iyileştirilmiş sürümü gelmiyor mu?

Birkaç haftadır Battlefield 3 oyununun iyileştirilmiş sürümü hakkında söylentiler duyuyoruz. Ortaya bugün çıkan yeni söylentilere göre EA ve DICE, böyle bir oyunu seneler önce planlıyordu ama artık o plan geçerli değil. Verilen bilgilere göre 2021 senesinin temelinde modern bir dünya yattığı için EA ve DICE, modern bir oyunun yanında başka bir modern oyunu oyunculara sunmak istemiyor.

Gran Turismo 7, Gran Turismo Sport oyunundan daha çok ilgi çekti

PlayStation 5 konsolunun Future of Gaming isimli etkinliği sırasında Gran Turismo 7 oyunu duyuruldu. İşte bu video oyununun duyuru videosu, sadece üç gün içerisinde, Gran Turismo Sport için yayımlanmış olan herhangi bir videodan çok daha fazla izlendi. Bu da oyuncuların yeni oyuna olan merakını çok açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Bizler de bu oyunu büyük bir merakla bekliyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x