Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler (1 Şubat 2021 – 7 Şubat 2021)

Destruction AllStars, Prince of Persia: Sands of Time Remake, Total War: Warhammer III ve World of Tanks gibi oyunlar hakkında haberlerimiz var.

Destruction AllStars, Prince of Persia: Sands of Time Remake, Total War: Warhammer III ve World of Tanks gibi oyunlar hakkında sizlere sunduğumuz haberler ile radarımızdan kaçan gelişmeler devam ediyor. Geride bıraktığımız hafta Mavi Kol pek aktif değildi; bazı problemlerle boğuşmaktayız ama yine de pek fazla kaçırdığımız haber olmadı. Bazılarına zaten internet sitemizde bağımsız olarak yer vermiştik; geri kalanları ise bu yazımızda.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Nintendo Switch

Radarımızdan kaçan gelişmeler

Destruction AllStars için 1 senelik içerik desteği hazır

2 Şubat 2021 tarihinde PlayStation Plus ile çıkışını gerçekleştiren Destruction AllStars, geliştirici ekibinden sevindirici açıklamalar ile karşımıza çıktı. Bu oyunun arkasındaki ekibin söylediğine göre Destruction AllStars için 1 senelik içerik desteğinin planı hazırlandı bile. Yani, oyunculara 2021 senesi boyunca düzenli olarak yeni içerikler sunulacak gibi görünüyor efendim.

Nintendo Switch için yeni bir model duyurusu yakın zamanda yok

Nintendo Switch için daha önce Nintendo Switch Lite modelini görmüştük. Söylentilere göre bu modelin arkasından bir de Nintendo Switch Pro gelecekti. Şimdi ise Nintendo tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen konsol ailesi için yakın zamanda yeni bir model duyurusu yapılmayacak. Yine de Nintendo, bu noktada bir Nintendo Switch Pro konsolunun varlığını yalanlamadı.

Yeni nesil konsolların stok problemleri birkaç ay daha devam edecek

Daha önce AMD, önemli bir açıklama yaparak, yeni nesil oyun konsollarının 2021 senesinin ikinci yarısına kadar stok sıkıntısı çekeceğini belirtmişti. Şimdi ise bu açıklamalar Microsoft tarafından desteklendi ve bu şirket de Xbox Series S ile Xbox Series X konsollarındaki stok problemlerinin 2021 senesinin ikinci yarısında, yani Temmuz 2021’den itibaren çözülebileceğini düşündüğünü belirtti.

PlayStation Now için Şubat 2021’in oyunları açıklandı

PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamalara göre Call of Duty: Black Ops III, WWE 2K Battlegrounds, Detroit: Become Human, Darksiders Genesis, Little Nightmares ve Hotline Miami 2: Wrong Number oyunları Şubat 2021 içerisinde PlayStation Now sistemine eklenecek. Bu oyunlardan sadece Call of Duty: Black Ops III ve WWE 2K Battlegrounds oyunları sınırlı bir süreliğine sistemde kalacak.

PlayStation, 2020 senesini özetledi

Sony Interactive Entertainment, her sene düzenli olarak oyuncuların bir sene içerisindeki performanslarını özetliyor. İşte aynı uygulamadan 2020 senesi için de yapıldı ve oyuncular, geride bıraktığımız o sene içerisinde en çok hangi oyunları oynadıklarını ve benzer istatistikleri görebildi. Eğer dilerseniz bu uygulamaya sizler de PlayStation markasının resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Prince of Persia: Sands of Time Remake

Prince of Persia: Sands of Time Remake tekrar ertelendi

Prince of Persia: Sands of Time Remake, normalde Ocak 2021’de piyasaya sürülecekti ama COVID-19 yüzünden Mart 2021’e ertelenmişti. Ubisoft ise yeni bir açıklama yaptı ve oyunun tekrardan ertelendiğini belirtti. Yalnız bu sefer yeni bir çıkış tarihi verilmedi. Yani, şu anda Prince of Persia: Sands of Time Remake oyununun ne zaman piyasaya sürüleceği resmi olarak bilinmiyor.

Hitman 3 oyununun Şubat 2021 için içerik planı gösterildi

IO Interactive, YouTube üzerinden yeni bir video yayımlayarak, Hitman 3 oyununa Şubat 2021 içerisinde gelecek olan içerikleri gösterdi. Bu görüntüler arasında yeni Featured Contract ve Escalation Contract tipi içerikler de yer alıyor. Ayrıca bu içeriklerden bazılarının Hitman 3 oyunun lüks sürümünü satın alanlara özel olacağını da söylemek istiyoruz. Yani her içerik, herkes tarafından oynanabilir olmayacak.

Total War: Warhammer III resmi olarak duyuruldu

Total War: Warhammer serisinin yeni oyunu olan Total War: Warhammer III, 2021 senesi için resmi olarak duyuruldu. Oyunculara yepyeni bir macera yaşatacak olan bu yapıt, serinin önceki oyunlarına göre çok daha geniş bir yapıya sahip olacak. Karakterler, mekanlar ve daha fazla nokta, ciddi anlamda genişletilmiş olacak. Oyunun duyuru videosu ise YouTube üzerinde sizleri beklemekte.

Red Dead Online ve Grand Theft Auto Online rekorlar kırdı

Rockstar Games, yayımladığı yeni bir haberde oyunculara teşekkür etti; Red Dead Online ve Grand Theft Auto Online rekorlar kırdı. Şirketin söylediğine göre 2020 senesi, bahsi geçen iki oyun için de muhteşem bir şekilde sonlandı. İki oyun da oyuncu sayısı olarak geçen senelere göre daha fazla oyuncuya ev sahipliği yaptı. Rockstar Games, iki oyun için de 2021 boyunca yeni içeriklerin geleceğini belirtti.

Steam de önemli bir rekor kırdı

2 Ocak 2021 tarihinde anlık olarak 25.4 milyon oyuncuya ev sahipliği yapan Steam, bu kadar fazla oyuncu ile kendi rekorunu kırmıştı. Şimdi ise o rekor tekrardan kırıldı ve platformda anlık olarak 26,401,586 oyuncu yer aldı. Bu sırada en çok oynanan video oyunları ise Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Apex Legends, Rust ve Grand Theft Auto V oldu.

Radarımızdan kaçan gelişmeler
Radarımızdan kaçan gelişmeler: World of Tanks

Certain Affinity, yeni bir marka üzerinde çalışıyor

Certain Affinity, resmi bir açıklama yaptı ve yepyeni bir marka üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Stüdyo, bu çalışmaları hakkında herhangi bir bilgi vermediği için nasıl bir oyunun yapıldığını bilemiyoruz. Yine de bu stüdyonun geçmişte tamamen destek amaçlı kullanıldığını ve Halo Infinite gibi projelerde yer aldığını belirtmek isteriz. Yine de bu stüdyo, 2017’de yeni bir oyun geliştirmek için 10 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

World of Tanks, Steam platformuna geliyor

Bugüne kadar sadece kendi istemcisi aracılığı ile oynanmış olan World of Tanks, Steam platformuna 2021 senesi içerisinde geleceğini duyurdu. Hatta bu oyunun Steam üzerindeki sayfası da açıldı. Yalnız, bu noktada kötü bir haber vermemiz gerekecek: Kayıt dosyalarınız ne yazık ki Steam tarafına taşınamayacak. Yani, bu oyunu Steam üzerinden oynamak isterseniz, en baştan tekrar başlamanız gerekecek oyuna.