PlayerUnknown’s Battlegrounds için Survivor Pass 5: Badlands nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, beşinci sezonda oyuncuların karşısına birkaç farklı içerik ile çıkacak.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda beşinci sezon başlamak üzere. Bu sezon ile oyuna bolca yenilik gelecek ve bu yeniliklerden bir tanesi de Survivor Pass 5: Badlands olacak. Survivor Pass ögesinin beşinci sürümü olmaya hazırlanan bu öge hakkındaki detayları da bu içeriğimizde sizlere vermek istedik. Bakalım PUBG için çıkışını gerçekleştirecek olan Survivor Pass 5: Badlands, tam olarak neymiş?

PUBG Survivor Pass: Badlands

PUBG için Survivor Pass: Badlands geliyor

Beşinci sezon için yenilenmiş olan Survivor Pass sistemi, aslında oyuncuların bildiği klasik sistemden çıkmıyor. Bu sistemlerden bahsedeceğiz ama onlardan önce birkaç ufak yeniliğe değinmek istiyoruz. Beşinci sezon başladığı zaman Survivor Pass 5: Badlands, oyunculara öncelikle topluluk görevleri sunacak. Topluluk görevleri, oyunun tüm oyuncuları tarafından birlikte yapılacak.

Topluluk görevlerine örnek olarak 1 milyon oyuncunun öldürülmesini örnek gösterebiliriz. Bir sezon boyunca tüm oyuncular, düşman öldürerek bu görevde ilerleyebiliyor ve görevde emeği geçen herkese de ödüller veriliyor. Geliştirici ekibin söylediğine göre bu oyunun ilk topluluk görevi sayesinde oyuncular, Miramar haritasının gizli bir hikayesini keşfedebilecek. Bu hikayenin ne olduğunu merak ediyoruz.

Oyuncular, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun ilk topluluk görevinde bazı kutuları açmak zorunda kalacak. Bu karton kutulardan 3 farklı öge çıkabilecek ve her öge, topluluk görevine farklı seviyede katkı verecek. Disk, 1 puan verecek; eski disk, 2 puan verecek; eski DVD ise 3 puan verecek. Bu ögeleri her oyuncular toplayabilecek ve topluluk görevi bitirilmeye çalışılacak.

Survivor Pass 5: Badlands ile sezonluk görevler de geri dönecek. Bu sezonluk görevlerin iki farklı ayağı olacak: Melee ve Badlands. Melee tarafında oyunculara 4 farklı görev sunulacak ve bu görevler, yakın dövüş silahı kullanmaya yönelik olacak. Bu görevlerin hediyesi ise 2 farklı yakın dövüş silahı görünümü olacak. Badlands tarafında ise 8 görev olacak ve 2 farklı Miramar temalı görünüm hediye verilecek.

İlerletilebilir görevler de oyuncuların karşısına çıkacak

PUBG oyununun beşinci sezonunda ilerletilebilir görevler de oyunculara sunulacak. Bu görevler, beşinci sezon boyunca ilerleyecek ve oyunculara bolca tecrübe puanı verecek. 3 farklı banttan oluşacak olan bu görevlerin ilk bandında sürekli olarak zorlaşan ve her oyuncuya açık olan 10 farkı görev olacak. İkinci bantta ise Premium Pass ögesine sahip olan oyunculara sürekli zorlaşan 12 farklı görev verilecek.

Üçüncü görev bandı aslında başarım temelli olacak. Oyuncular; günlük, haftalık ve meydan okuma görevlerini bitirerek başarımlar açabilecek. Bu da demek oluyor ki meydan okuma görevleri de bu sezon ile geri dönecek. Bu sezonun meydan okuma görevleri; Survivor Pass 5: Badlands ögesinin seviyesini atlatmak, önceki görevin hediyesi ile farklı görevler bitirmek ve silahlara özel görev yapmak olacak.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa gelecek olan Survivor Pass 5: Badlands sayesinde oyunculara farklı ödüller de sunulacak. Bu ödüllerden bir tanesi, Premium Pass sahiplerine verilecek olan Survivor Pass 5: Badlands için seviye atlama ögesi olacak. Yani, Premium Pass sahibi olan oyuncular, bu ögeye para vermeden oynayan oyunculara göre daha kolay bir şekilde seviye atlayabilecek.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir