Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelmiş olan PUBG Labs nedir?

PUBG Labs ile deneysel oyun modlarını deneyimlemeye hazır olun.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun PC sürümüne yeni bir özellik geldi. Oyunun beşinci sürümü ile gelen bu güncelleme, PUBG Labs sistemini oyuna getirdi ve bu özellik, birçok oyuncunun kafasını karıştırdı. Bizler de yeni bir içerik ile bu yeni oyun modunu sizlere anlatmak istedik. Bakalım neymiş bu yeni özellik ve bu özelliğin içinde neler yapılabilirmiş?

PUBG Labs

PUBG Labs, yeni oyun modlarını denetecek

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibinden gelen yeni bir açıklamaya göre bahsetmiş olduğumuz bu özellik sayesinde yeni oyun modları, resmi olarak çıkışını gerçekleştirmeden önce deneyimlenebilecek. Bu sistem, test sunucularında değil de direkt olarak ana oyunda yer alacak ama oyuncular, ayrı bir menü aracılığı ile bu özelliğe ulaşabilecek. Yani, bu sisteme katılmak zorunlu olmayacak.

Oyuncular, PUBG Labs özelliğini kullanarak yeni oyun modlarını, yeni oyun kurallarını ve direkt olarak yeni oyun sistemlerini deneyimleyebilecek ve geliştirici ekibe geri bildirim gönderebilecek. Bu sistem sayesinde oyunculara sunulacak olan ilk deneysel proje ise Skill Based Ratings olacak. Bu sistemi aktif eden oyuncular, öncelikle 5 kere standart karşılaşmaya girecek ve ardından oyuncuların yetenekleri değerlendirilecek.

Skill Based Ratings aracılığı ile bir oyuncunun yetenek puanı belirlendikten sonra, sürekli olarak kendi puanınıza yakın olan oyuncularla karşılaşmalara gireceksiniz. Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond ve Master seviyelerini bulunduracak olan bu sistem, puanlarınızı hesaplarken de öldürdüğünüz düşmanlara bakacak. Aynı zamanda, eşleştiğiniz oyuncuların da puanları hesaplanacak ve yüksek puanlı bir oyuncuyu öldürmek, size daha fazla sıralama kazandıracak. RP sistemi sayesinde de sıralamalarda yükselip, düşebileceksiniz.

PUBG Labs sisteminin ilk deneysel sistemi Skill Based Ratings olacak ve geliştirici ekip, Skill Based Ratings için yeteri kadar veri topladığı zaman ana oyuna bu sistemi sunabilecek. Belki bu sistem, rekabetçi oyun modlarında daha farklı bir şekilde kullanılır veya sistem, tamamen çöpe atılır. Skill Based Ratings aktifken veya sonlandıktan sonra geliştirici ekip, yeni bir deneyse özellik de ekleyebilir ama bu yeni sistem hakkında henüz herhangi bir detay bulunmuyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x