PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun konsol sürümlerine de 5.2 güncellemesi geldi

PlayerUnknown's Battlegrounds oyununun konsol sürümlerinde de beşinci sezon heyecanı devam ediyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun PC sürümü için 5.2 güncellemesi daha önce gelmişti. Bugün ise aynı güncelleme, Bu video oyununun PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geldi. Bu güncelleme oyuna yeni özellikler ekleyerek savaş alanını geliştiriyor. Bu yeni özelliklerin başını ise PUBG Labs isimli yeni bir sistem geçiyor. Bu sistem ile kaderinizi kendiniz belirleyin, en yeni oyun modlarını deneyin ve şekillendirmemize yardımcı olun!

PUBG

PUBG, konsollar üzerinde de 5.2 sürümüne geçti

Beşinci sezon güncellemesinde karşılaşılan, hız tutkunlarını yakından ilgilendiren bir özellik daha oyuna eklendi; çivi kapanı. Frenlerinizin çalıştığından emin olun çünkü Vikendi haritası yeni bir yüze sahip olurken, stratejilerinizi de etkileyecek iyileştirmeler karlı haritaya eklendi. Oyuna aynı zamanda, genel iyileştirmeler de konsol için oyun kollarına eklendi. Bu sayede oyunun kontrolleri üzerinden güzel bir deneyim yaşanabilmeye başladı.

Eğer bu güncellemeyi denemek istiyorsanız, ne yazık ki öncelikle test sunucusunu ziyaret etmeniz gerekecek. Açık Test Sunucusu (PTS), bu video oyununun bir kopyasına sahip olan herkesin ücretsiz olarak yararlanabileceği, ayrı bir sunucudur. Test sunucusunun amacı, ileride eklenecek özelliklerin ön izlemesini sunmanın yanı sıra, sorunları ve hataları saptayarak bunları mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çözülebilmesini sağlamaktır. Teste katılmak için tek yapman gereken, bir PlayerUnknown’s Battlegrounds kopyası edinmek.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun test sunucularına eklenmiş olan 5.2 güncellemesi, oyuna öncelikle Spike Trap eşyasını ekliyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi Spike Trap, herhangi bir arabanın lastiklerini indirebiliyor. Yalnız, bu ögelerin tek kullanımlık olduğunu ve karşı oyuncu tarafından da görülebilir olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca bu öge, aracın kendi canına da hasar eklemez.

Spike Trap haricinde, başlıkta da belirttiğimiz üzere PUBG Labs sistemi de bu oyuna eklendi. Açıklamalara bakacak olursak, bu sistem sayesinde yeni oyun modları, oyun kuralları ve çok daha fazlası topluluk tarafından denenebilecek. Bu sisteme eklenecek olan ilk denenebilir mod ise Skill Based Rating olacak. Skill Based Rating ile herkes kendi yetenek seviyesindeki oyuncular ile eşleşecek.

Tüm bunların haricinde, güncelleme ile PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunundaki Vikendi haritası da biraz değiştirildi. Artık bu haritada keskin nişancıların hoşuna gidebilecek çok daha fazla açık alan bulunuyor. Ayrıca bu haritada araçların gidebileceği yeni yollar bulunuyor ve tabii ki haritada artık daha fazla araç oluşuyor. Ayrıca, bölgedeki bazı köylerdeki ganimet oranları da arttırıldı.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x