PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun yeni özelliği olan PUBG ID nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds oyununda kendi profilinizi artık daha fazla özelleştirebiliyorsunuz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa sürekli olarak yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Bu video oyununun en yeni güncellemesi ile oyuna PUBG ID isimli yeni bir özellik, yeni bir sistem getirdi. Bu yazımızda ise o sistemden size bahsedeceğiz; oyunda yeni olarak neler yapabileceğinizi, bu sistemi nasıl kullanabileceğinizi sizlere anlatmaya çalışacağız. Hazır mısınız?

PlayerUnknown's Battlegrounds oyununun yeni özelliği olan PUBG ID nedir?

PUBG ID, tam olarak nedir ve nasıl çalışır?

Hayatta Kalma Ustalığı özelliğinin oyuna eklenmesi ile oyunculara sunulan bu yeni özellik, kendinizi ve başarılarınızı, profil kısmında göstermenin yeni yolu olacak. Hayatta Kalma Ustalığı ile açılan tüm ödüller ve daha fazlası, bu yeni sistem aracılığı ile özelleştirebilmeniz için sizlere sunulacak; yeni seçenekler açılacak. Bu sistem sayesinde amblem, poz ve isim arka planı gibi şeyler özelleştirilebilecek.

Peki, tüm bu özelleştirmeleri diğer oyuncular görebilecek mi? Tabii ki görülecek. Açıklamalara göre karşılaşmaların başlarında ve son maç ekranında takım arkadaşlarının ve öldürdüğünüz düşmanların özelleştirilmiş profillerini görebileceksiniz. Gelecekte, bu sistem daha da derinleştirilecek ve oyuncuların karşısına daha detaylı sistemler sunulacak. Ayrıca geliştirici ekip, bu konuda geri bildirim de bekliyor.

PUBG ID özelliği sağ olsun, karşılaşmada ilerlemelerin daha iyi takip edilebilmesi ve yeni sistemin ön plana çıkartılabilmesi için; son maç ekranına birkaç yeni sekme eklendi. İlk olarak, yeni özet sekmesi ilerlemeniz ve performansınız hakkında yüksek seviyede bilgi sunacak. Squad veya Duo gibi oyun modlarında ise takım arkadaşlarının Hayatta Kalma Ustalığı istatistikleri de takip edilebilecek.

Bahsi geçen ekranda yeni olan bir başka şey ise Hayatta Kalma Ustalığı için zaman çizelgesi olarak karşınıza çıkacak. Bu çizelge sayesinde bir maçta gerçekleştirilen tüm hayatta kalma eylemlerinin detaylı bir şekilde görebileceksiniz. Bu eylemler; savaş, yağmalama ve iyileşme gibi ögelerden oluşuyor ama tabii ki bu kadarı ile kesinlikle sınırlı değil. Oyuncular, bu ögeleri oyunu oynadıkça keşfedecek.

Geliştirici ekibin söylediğine göre PUBG ID; her 10 seviye için oyuncuları bir amblem ve bir arka plan ile ödüllendirilir. Her 100 seviye için ise oyuncular bir poz ile ödüllendirilir. Bu sistemde toplamda 500 seviye bulunur ama bu seviyenin sınırının gelecekte yükseltileceği biliniyor. Ayrıca; oyuncuların belirtilen ödülleri halihazırda sahip olduğu için almadığı her seviyede, belirli miktarda BP ile ödüllendirilir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x