Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun hediye kodu kuralları değiştirildi

Kötü niyetli kullanımlar neticesinde bonus ve hediye kodları sisteminde yeni dönem başlayacak.

Yapılan açıklamalara göre PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda bulunan bonus ve hediye kodlarıyla ilgili bazı kural değişiklikleri yapılacağı bildirildi. Bu açıklamalara göre, son kullanım tarihi belli olmayan bazı kodlar geçersiz sayılacak. Geçersiz sayılacak olan bu PUBG kodlarıyla ilgili yapılacaklar da açıklamalarda yer aldı. Dilerseniz hızlıca bu dönemin ne şekilde bir yol izlenerek çözüleceğine beraberce bir göz atalım.

PUBG oyununun hediye kodu kuralları değiştirildi

PUBG için hediye kodları pasif duruma geçiriliyor

2017 senesinin Mart ayından beri PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunundaki çeşitli etkinliklerden toplamda 5 Milyonu aşkın bonus yada hediye kodu dağıtıldı. Bu kodlar oyuncuların çeşitli ögeleri alması için bir hediye niteliğindeydi ama PUBG oyununun geliştirici ekibi bazı durumları keşfetti. Keşfedilen durumlar; verilen kodların farklı amaçlarda, kötü yönde kullanılması ve sağlıklı bir ekonomiden uzaklaşıldığı yönündeydi.

Yapılan açıklamayla dağıtılan kodların bazılarının pasif hale getirileceği resmen bildirildi. Bu kodların etkisiz hale getirilmesiyle PlayerUnknown’s Battlegrounds için yeni etkinliklerde özel fırsatların sunulacağı da açıklamalarla bildirildi. Ayrıca pasif olacak kodlarla ilgili bir dizi bilgi verildi. Verilen bilgilere göre kodlar pasif duruma geçtikten sonra kullanılamayacak.

Öte yandan PUBG için yeni hediye kodu kurallarının yayımlandığından bahsetmiştik. Yeni kurallara göre bonus ve hediye kodların ücretsiz olduğu, parayla satılamayacağı konusuna dikkat çekiliyor. Ayrıca kodların 3 aylık son kullanma tarihine sahip olacakları, bu sürenin sona ermesinden itibaren kodların kullanılamayacağı ifade ediliyor.

Tüm bunlarla birlikte elinde PlayerUnknown’s Battlegrounds için bonus ve hediye kodları bulunan okurlarımız için bu kodların son kullanım tarihlerini belirtelim. Yapılan açıklamaya baktığımızda 25 Nisan 2019 tarihine kadar kodların kullanılması gerekiyor. 26 Nisan 2019 tarihinden itibarense belirtilen kodların pasif hale geleceği açıklamalarda yer alıyor. Ayrıca hangi kodların pasifleştirileceği, bu kodların ilk 4 rakamına bakılarak tespit edilebilecek. Bu konuyla ilgili detaylı bilgilere PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun resmi sitesinden göz atabilirsiniz.

1
Yorumlar

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
1 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
eren
Ziyaretçi
eren

eveette bna bedava hediye kodu gonderecek varmı