Prince of Persia: The Dagger of Time oyunu duyuruldu

Prince of Persia serisi geri dönüyor diye hemen sevinmemek gerek.

Ubisoft şirketinin yeni bir Prince of Persia oyunu geliştirdiği hakkında bir süredir söylenti haberler duyuyoruz. Bu söylenti haberlerdeki bilgiler, markayı bekleyen birçok oyuncuyu heyecanlandırıyordu. Şimdi ise Ubisoft, gerçekten sürpriz bir şekilde Prince of Persia: The Dagger of Time oyununu duyurdu. Evet, bahsi geçen marka sonunda tekrar canlanıyor ama bir AAA seviyesinde oyun olarak değil; sanal gerçekçilik oyunu olarak, kaçış odası tarzında bir yapıt olarak oyuncuların karşısına çıkıyor.

Prince of Persia: The Dagger of Time

Prince of Persia: The Dagger of Time, sanal gerçekçilik destekleyen kaçış odalarına geliyor

Bahsetmiş olduğumuz bu oyun, insanların dijital platformlardan indirip, evlerinde oynayabileceği bir yapıt olmayacak. Biliyorsunuz, son birkaç senedir kaçış odaları bulunuyor. İnsanlar bu odalara giriyor, bulmacaları çözüyor ve kaçmaya çalışıyor. İşte Ubisoft da o kaçış odalarını destekleyebilecek ama aynı zamanda da sanal gerçekçilik başlığı ile oynanabilecek bir video oyunu hazırlıyor. Açıklamalara göre bu oyun, kaçış odalarına 2020 senesinin ilkbahar aylarında verilecek ve oyun, oynanabilecek.

Bu video oyunu, Ubisoft Düsseldorf tarafından geliştiriliyor. Bu ekibi ilk defa duymuş olabilirsiniz ama daha önce kendileri, Assassin’s Creed markasına ait kaçış odası-sanal gerçekçilik oyunları üzerinde de çalışmıştı. Bu yapıtların adları ise Beyond Medusa’s Gate ve Escape the Lost Pyramid idi. Şimdi ise kendileri, Prince of Persia: The Dagger of Time üzerinde çalışacak ve bu oyunu ilk adımda, dünya çapında 300’den fazla kaçış odasına dağıtılacak ve oyuncular tarafından deneyimlenebilecek.

Bu oyun, ülkemize gelecek mi, ne yazık ki bilemiyoruz. Yalnız Ubisoft, özellikle 2018 ve 2019 senelerinde ülkemizde aktif olmaya çalışmış olan bir marka idi. En azından basın tarafında biz bu şekilde hissettik. Yalnız, 2020 senesi yaklaştıkça bu durum biraz söndü. Eğer Ubisoft, hala ülkemize değer veriyorsa, muhtemelen büyük ve popüler olan birkaç kaçış odasına bu video oyunu verilecektir ve ülkemizdeki oyuncular da bu yapıtı deneyebilecektir diye düşünüyoruz.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x