Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

PlayStation ve Xbox, Black Friday 2020 için indirim kampanyalarını başlattı

The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, PlayStation Plus, FIFA 21 ve çok daha fazlası indirime girdi.

Her sene olduğu gibi bu sene de Black Friday dönemi yaklaşıyor. Video oyunu dünyasında da PlayStation ile Xbox, bu döneme uygun kampanyalar ile karşımıza çıkmaya başladı bile. Bu haberimizde ise öncelikle PlayStation tarafının, ardından da Xbox tarafının başlatmış olduğu kampanyalardan bahsedeceğiz. Eğer dilerseniz, direkt olarak PlayStation Store ve Microsoft Store üzerinden Black Friday için başlamış olan kampanyaların resmi sayfalarına da göz atabilirsiniz. Eğer bağlantılara tıklayacak vaktiniz yoksa da kampanyaların özetini, haberimizin devamından görebilirsiniz.

PlayStation ve Xbox, Black Friday 2020 için indirim kampanyalarını başlattı

PlayStation, Black Friday döneminde neler yapıyor?

Black Friday, öncelikle PlayStation Store üzerindeki video oyunlarında ciddi indirimler başlatıyor. Bu oyunlara The Last of Us Part II ve Ghost of Tsushima gibi çok önemli; hatta yılın oyunu olmaya aday olan yapıtlar da katılıyor. Video oyunları üzerindeki bu indirimler, 30 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek; bu sırada oyuncuların karşısına daha fazla kampanya da çıkacak. Bu kampanyaların dahilinde de PlayStation Plus ve PlayStation Now için sunulan 12 aylık aboneliklerde indirime gidilecek. Mesela, ülkemizde şu anda 12 aylık PlayStation Plus aboneliği 180 TL üzerinden satılıyor.

Xbox, Black Friday döneminde neler yapıyor?

Microsoft ise Xbox tarafındaki kampanya/indirim dönemini sadece video oyunları üzerindeki kampanyalar ile başlatıyor. FIFA 21, Watch Dogs: Legion, NBA 2K21 ve Star Wars: Squadrons gibi yeni sayılabilecek olan video oyunlarının fiyatında %50 civarında bir indirim bulunurken; Grand Theft Auto V: Premium Edition, DOOM Eternal, Minecraft Dungeons: Hero Edition ve The Sims 4 gibi diğer popüler yapıtlarda da ciddi indirimler görebilmek mümkün oluyor. Yalnız, Microsoft tarafı ne yazık ki Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass gibi abonelikler üzerinde şimdilik herhangi bir indirim sunmuyor; bu durum değişebilir.