PlayStation Studios, Steam üzerinde yer almaya başladı ve yeni oyunların geleceği göründü

Sony Interactive Entertainment ve PlayStation Studios, PC tarafı için oyun geliştirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Valve, aylar önce Steam için önemli bir güncelleme yayımlamıştı. Bu güncelleme ardından oyun geliştiricileri ve dağıtımcıları platform üzerinde kendi sayfalarına sahip olabiliyordu. Son zamanlarda PC tarafına önem vermeye başlayan PlayStation Studios da kendi sayfasına sonunda kavuştu. Bu sayfa sayesinde görmüş olduk ki bahsi geçen stüdyo grubu ve tabii ki Sony Interactive Entertainment, PC için çok daha fazla oyun planlıyor. Öyle ki Steam üzerinde bu markaya ait olan 41 adet yapıt görünüyor ama bunlardan sadece 24 tanesi herkese açık. Yani, arka planda saklı olan bazı video oyunları ve/veya ek içerikler yer alıyor.

PlayStation Studios

PlayStation tarafından gelen daha fazla haberimiz bulunuyor

Steam üzerinde PlayStation Studios kendisini daha fazla belli etmeye çalışırken, konsollar tarafında da bazı hareketlilikler yaşanıyor. Mesela, PlayStation 5 için sadece birkaç hafta sonra piyasaya sürülecek olan Ratchet & Clank: Rift Apart oyununun indirme boyutu belli oldu. Yapılan açıklamalara göre Ratchet & Clank: Rift Apart, birinci gün güncellemesi olmadan 42 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olacak. Birinci gün güncellemesinin ne kadar büyük olacağını ise şu anda bilemiyoruz efendim.

Bu sırada, PlayStation 5 konsolu için de Returnal isimli yeni oyununu da piyasaya sürmüş olan Housemarque, bu yapıt için yeni güncellemelerin geleceğini duyurdu. Bu güncellemeler; hem oyundaki hataları düzeltecek, hem oyuncuların istediği bazı özellikleri ekleyecek, hem de yeni içeriklerle deneyimi taze tutmaya çalışacak. Evet, yanlış okumadınız, Returnal için yeni içerikler gelecek. Yine de Housemarque, bu konu hakkında hiçbir detay vermedi, ne gibi içeriklerin geleceğini ve bunların ne zaman oyunculara sunulacağını bilmiyoruz.

Bahsedebileceğimiz son video oyunu ise PC tarafında fırtına gibi esen Hades olacak. Bahsi geçen bu popüler ve başarılı video oyunu, Kore sınırları içerisinde PlayStation 4 için derecelendirildi. Eğer ortada herhangi bir yanlış anlaşılma yoksa, Hades oyununun konsollara geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz; bir oyunun derecelendirilebilmesi için gerekli kuruluşların, oyunun derecelendirilmesi gereken sürümün oynanabilir halini görmesi gerekiyor. Yani, Hades oyununun da PlayStation 4 için oynanabilir bir sürümü olmalı.