PlayStation 5 konsolunun yeni modeli 300 gram daha hafif

PlayStation 5: Digital Edition için CFI-1100B modeli göründü.

Çok değil, sadece birkaç ay önce Sony Interactive Entertainment şirketinin yeni bir PlayStation 5 konsolu modeli üzerinde çalıştığı sızdırılmıştı. Söylentilere göre bu model, stok problemlerini az da olsa çözebilmek adına atılmış bir adım olacaktı. Yani, donanım güçlendirmesi veya daha ince bir model görmeyecektik. Şimdi ise bahsi geçen yeni modelin belgeleri ortaya çıktı. Bu belgeler sayesinde yeni modelin içerisinde nelerin değişeceğini öğrenmiş olduk. Her şeyden önce bu modelin adı CFI-1100B olacak gibi görünüyor. PlayStation 5: Digital Edition için görüntülenen bu model, orijinal sürümünden 300 gram daha hafif olarak da karşımıza çıkıyor.

PlayStation 5

Konsolun ağırlığının değişmiş olması, tabii ki donanım üzerinde yapılan bazı malzeme değişikliklerine bağlı olacaktır. Bu değişiklikleri şimdilik göremiyoruz ama sızdırılan raporlarda aynı zamanda, konsolun standı için kullanılan çivinin değiştirilmiş olduğu görünüyor. Bu tabii ki tek başına 300 gramlık bir fark yaratmaya yetmeyecektir. Oyuncular ise şimdiden bu 300 gramlık farkın nasıl yaratıldığını merak etmeye başladı. Yalnız, PlayStation 5: Digital Edition konsolunun yeni modeli henüz resmi olarak duyurulmadı bile. Bu yüzden de oyuncuların daha uzun bir süre boyunca bu konuyu merak edeceklerini düşünebiliriz.

Peki, bu model yenilemesi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sony Interactive Entertainment, bu değişiklik ile sizce stok sorunlarının üstesinden gelebilecek mi? Ayrıca, model değişikliğinin standart konsol yerine dijital sürüm üzerinde yapılmış olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Dediğimiz gibi yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.