PlayStation 5 ve Xbox Series X için oyun fiyatlarını başka dağıtımcılar da yükseltebilir

70 Dolar, PlayStation 5 ve Xbox Series X için bir standart olabilir.

NBA 2K21 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerinin 70 Dolar üzerinden satılacak olması birçok oyuncuyu şaşırtmıştı. Aslında video oyunlarının fiyatlarının 10 Dolar civarında artacağı uzun bir süredir düşünülüyordu ama birçok şirket, bu konuda herhangi bir adım atmıyor gibi görünüyordu. Özellikle, şimdiki nesil oyunların ekstra bir alım gerçekleştirmeden yeni nesilde çalışabilecek olması da aslında konuyu 70 Dolar değerindeki oyunlardan uzaklaştırıyordu. Yalnız bugün, yapılan bazı araştırmalar tam tersini gösteriyor.

PlayStation 5 ve Xbox Series X için oyun fiyatlarını başka dağıtımcılar da yükseltebilir

Birçok dağıtımcı, PlayStation 5 ve Xbox Series X için 70 Dolarlık oyun planlıyor olabilir

Video oyunu sektöründe araştırma yapan IDG Consulting şirketi; video oyunlarının fiyatlarının 2005 senesinden beri değişmediğini ama büyük bir değişikliğin yakında geleceğini belirtti. Bu şirketin söylediğine göre Take-Two Entertainment ve 2K Games gibi başka video oyunu dağıtımcıları; kendi ürünlerini yeni nesilde 70 Dolar üzerinden satmayı planlıyor. Bu şirketin söylediğine göre her video oyunu değil ama özellikle NBA 2K gibi AAA seviyesindeki video oyunu markaları; yeni nesilde 70 Dolar gibi bir fiyat etiketi kullanmayı planlıyor.

IDG Consulting, yayımladıkları raporda, birlikte çalıştıkları video oyunu dağıtımcılarının 70 Dolar değerindeki video oyunlarını düşündüğünü belirtiyor. 2K Games, 505 Games, Activision, Amazon, Athlon Games, Bandai Namco Games, Bethesda, Bungie, Capcom, Codemasters, EA, Epic Games, Focus Home Interactive, Konami, Kojima Productions, Microsoft, Milestone, Nintendo, Riot Games, Rockstar Games, SEGA, Sony Interactive Entertainment, Square Enix, Take-Two Interactive, Tencent, Sony ve daha fazla büyük marka bu şirket ile çalışıyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x