PlayStation 5 ve Xbox Series X için ara nesil konsollar üretilmeyebilir

PlayStation 5 Pro ve Xbox Series XX konsolları üretilmeyecek mi?

PlayStation 4 ve Xbox One konsolları tam olarak bir nesil boyunca tek başına idare edememişti; Microsoft ve Sony Interactive Entertainment şirketleri, ara nesil konsolları olarak PlayStation 4 Pro ve Xbox One X konsollarını üretmişti. Birçok oyuncu, ara nesil konsolların artık bir standart olacağını düşünmeye başlamıştı. Muhtemelen, yeni nesil konsollar olan PlayStation 5 ve Xbox Series X için de ara nesil ürünleri piyasaya sürülecekti. Daha önceden Xbox markasında yöneticilik yapmış olan Albert Penello ise bunun tam tersini düşünüyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 ve Xbox Series X, nesil boyunca tek mi kalacak?

Albert Penello tarafından yapılan açıklamalara göre PlayStation 4 Pro ve Xbox One X konsolları piyasaya sürülmüştü; 4K çözünürlükteki televizyonlar ciddi şekilde popülerlik kazanıyordu. Sony Interactive Entertainment ve Microsoft şirketleri de kendi konsollarını 4K seviyesine çıkartarak, bu popülerlikten yararlanmak istediler. Yalnız, yeni nesil konsolların böyle bir derdi olmayacak. Aynı şekilde bu konsolların performans konusunda da hemen sıkıntı yaşamayacağı tahmin edilebilir. Bu yüzden de ara nesil konsollarla uğraşılmayabilir.

Albert Penello kişisinin söylediğine göre önümüzdeki 5 sene içerisinde 8K çözünürlük yerine HDR ve 60 Hz değerinden daha yüksek rakamlar ön plana çıkacak. Yani, aynı 4K çözünürlüğün olduğu gibi çok daha zengin ve kaliteli HDR destekleri ve 120 Hz ile 144 Hz gibi değerler ön plana çıkacak. Xbox markasının eski yöneticisinin söylediğine göre yeni neslin iki konsolu da daha zengin renkler ve 60 FPS değerinden daha yüksek performanslara ulaşabilecek seviyede. Hatta, DIRT 5 oyununun iki konsolda da 120 FPS olacağı resmi olarak açıklanmıştı.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x