DIRT 5, PlayStation 5 konsolunda da 120 FPS olacak

DIRT 5 oyununda yer alacak olan araba sınıfları da açıklandı.

PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 ve Xbox Series X için duyurulmuş olan DIRT 5 hakkında yeni haberler almaya devam ediyoruz. Daha önce bu oyunun Xbox Series X üzerinde 120 FPS olarak çalışacağını resmi olarak öğrenmiştik ama Codemasters, oyunun PlayStation 5 sürümü hakkında herhangi bir şey söylememişti. Bugün ise konu hakkında yeni açıklamalar yapıldı ve oyunun PlayStation 5 üzerinde de 120 FPS olarak oynanabileceği belirtildi. Muhtemelen oyunda bir iki farklı mod olacak; performans modu 120 FPS sunacak.

DIRT 5

DIRT 5 hakkında daha fazla bilginin de sahibi olduk

Codemasters, bu yarış oyununda yer alacak olan araba kategorilerini de açıkladı. Ekibin söylediğine göre bu oyunda toplamda 12 adet araba kategorisi olacak. Bu kategorilerin adı Cross Raid, Rock Bouncer, Rally Cross, Formula Off-Road, Classic Rally, 80s Rally, 90s Rally, Rally GT, Sprint, Pre Runners, Super Lites ve Unlimited olacak. Aslında bu sınıfların bazılarını isimlerine bakarak türü tahmin edebiliyorsunuz ama bizler size bazı kategorileri yine de açıklamak istiyoruz; Codemasters, oyuna bu sefer bazı çılgın araba sınıfları eklemiş çünkü.

Mesela; Unlimited sınıfında büyük kamyonlar yer alacak. Pre Runners ise SUV tipi araçlardan oluşacak. Dev gibi tekerlekleri olan araçları ise Rock Bouncer sınıfında görebileceğiz. Geri kalan diğer arabaların çoğu da asfalt yol dışındaki aktiviteler için geçerli olacak. Tabii ki asfalt yollar için uygun olan araçlar da oyunda yer alacak ama ralli tipi ve yol dışına uygun olan araçların sayısı daha yüksek olacak gibi görünüyor. Peki, tüm bu kategoriler hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x