PlayStation 5 konsolunun ülkemizdeki satış fiyatı belli oldu

PlayStation 5: Digital Edition konsolunun 2020 senesinde ülkemize gelmeyeceği de resmi olarak açıklandı.

Neredeyse bütün dünyada ön siparişe açılmış olan PlayStation 5 konsolunun bugüne kadar ülkemizdeki fiyatı bile bilinmiyordu. Bu çok rahatsız edici bir durumdu ama bugün durum değişti ve bahsi geçen konsolun ülkemizdeki satış fiyatı açıklandı. Resmi açıklamalara göre bu konsolun tavsiye edilen satış fiyatı, 8300 TL olacak. Aynı konsolun dijital sürümü ise ülkemize 2020 senesinde girmeyecek. Yurt dışında 100 Dolar daha ucuz olan bu dijital sürüm, 2021 senesinden itibaren ülkemizde satılabilecek. Bu sebepten ötürü de o konsolun fiyatı henüz açıklanmadı efendim.

PlayStation 5

PlayStation 5 konsolunun fiyatı açıklanmış olsa bile ön siparişler başlamadı

Sadece birkaç saat önce PlayStation 5 konsolunun fiyatları açıklandı ama ön siparişler henüz başlamadı. Vatan Bilgisayar gibi mağazalar, açıklanan bu fiyatı doğrulamış olsa bile henüz konsolların kendisini satın almak mümkün değil gibi görünüyor. Ön siparişlerin ne zaman açılacağı bilinmiyor ama muhtemelen stok sayıları belli olduktan sonra oyuncuların bu konsolu satın almasına izin verilecektir diye düşünüyoruz. Bu sırada, Xbox Series S ve Xbox Series X gibi rakip konsolların satışları da dört farklı platformda devam ediyor. Bakalım bu yeni nesil konsol da satışa girebilecek mi?

Bu sırada Sony Interactive Entertainment, yeni bir elektronik posta göndererek, PlayStation Store için gelecek olan yeni bir güncellemeyi duyurdu. Bu güncellemenin sonucunda öncelikle istek listesi özelliği silinecek; kendisi yeni nesil konsollara taşınacak. Ardından da PlayStation 3, PlayStation Vita ve diğer eski konsollara ait olan video oyunlarının satışı da durdurulacak. Yani, sistemde bundan sonra sadece PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunları satılacak. Bahsi geçen güncelleme, sadece internet tarayıcılarını ve mobil cihazları etkileyecek; Ekim 2020 içerisinde devreye girecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x