Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

PlayStation 5 için ilk sistem güncellemesi geldi

PlayStation 5 için gelen ilk sistem güncellemesi neredeyse 900 MB idi.

PlayStation 5 henüz Avrupa sınırları içerisindeki çıkışını gerçekleştirmedi ama Sony Interactive Entertainment, konsol için ilk sistem güncellemesini yayımladı. Bu sistem güncellemesinin indirme boyutu neredeyse 900 MB ve eski nesil konsollardaki gelenek bozulmadan, bu güncelleme de sistemin daha stabil olmasını sağlıyor. Yani, şimdilik konsollara yeni bir özellik gelmiş gibi görünmüyor. Bu arada, güncellemenin sürümünün de 20.02-02.25.00 olduğunu söylemek isteriz. Yani, yeni konsollarımızda sanıyorum ki o basit güncelleme sürümlerine veda etmemiz gerekecek.

PlayStation 5

PlayStation 5 çok daha stabil oldu

Sony Interactive Entertainment, 20.02-02.25.00 güncellemesi için ne yazık ki herhangi bir not paylaşmadı. Bu yüzden de konsolda nelerin değiştiğini bilemiyoruz. Aynı şekilde güncellemeyi alırken yazan konsol notlarında da sadece deneyimin iyileştirildiği belirtiliyordu. PlayStation 5 konsolunda şu anda bazı kritik hatalar bulunuyor; cihazı bekleme moduna almanın riskli olduğu gibi. Ayrıca konsolda 1440p ve VRR gibi destekler de bulunmuyor. Birçok oyuncu, bahsi geçen sistem güncellemesi ile bu desteklerin eklenebileceğini, hataların düzeltilmiş olabileceğini düşünüyor efendim.

Yeni nesil konsollar sonunda hayatımıza girdi ve şimdiki nesil oldular. Yalnız, PlayStation 5 konsolunda Xbox tarafındaki gibi Smart Delivery gibi bir sistem olmadığı için bazı karışıklıklar yaşanmaya başlandı. Bu karışıklıkların en büyüğü ise Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda yaşanıyor ve oyuncular, PlayStation 5 konsolunda bu oyunu oynarken, oyunun PlayStation 4 sürümünü çalıştırıyor. Geçtiğimiz günlerde ise Activision, konu hakkında bir açıklama yaparak, oyuncuların dikkatli olması gerektiğini; oyunları direkt olarak kendi konsollarına uygun bir şekilde başlatılması gerektiğini duyurdu. Peki, bu tam olarak nasıl yapılacak? Oyunların şimdiki nesil sürümleri nasıl başlatılacak?

PlayStation 5 konsolunuzu açtığınız zaman, oyunların sıralanmış olduğu bir menü göreceksiniz. Bu menüde, istediğiniz oyunun üstüne gelip, yön tuşu ile aşağı inip, oyunun profil sayfasına geçiş yapmanız gerekiyor. Burada, “Play” diye bir tuş bulunacak. İşte o tuşun yanında üç nokta ile sembolleştirilen ayar sekmesi bulunuyor. Sizin de kendi video oyunlarınızın uygun sürümünü başlatabilmeniz için ayarlara girip, oyunların PlayStation 5 sürümünü seçmeniz gerekiyor. Aksi halde, oyunların PlayStation 4 sürümünü oynuyorsunuz. Tabii bu durum, oyundan oyuna değişiyor ama en azından Call of Duty: Black Ops Cold War oyununda standart, eski nesil konsol sürümü gibi duruyor.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x