PlayStation 5 konsolunun ilk oyunu olan Godfall duyuruldu

PlayStation 5 konsolunun ilk ürününü görmüş olduk.

The Game Awards 2019 sırasında öncelikle Xbox Series X konsolunun duyurulduğuna şahitlik ettik. Ardından da bu konsolun gücü ile Senua’s Saga: Hellblade II oyunu duyuruldu. Herkesin ağzı bu yapıtlara açık kalmış iken Sony de aynı etkinlik içerisinde PlayStation 5 konsolunun ilk video oyununu duyurdu. Bu oyunun adı Godfall ve kendisinin tanıtım ve duyuru videosunu hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

Godfall

Godfall, yeni nesil için geliyor

ARPG tarzında olan ve Counterplay Games tarafından geliştirilmekte olan bu video oyunu, içerisinde TPS tarzı bir yakın dövüş oynanışı ve tabii ki ganimet sistemini içerecek. Ayrıca bu video oyunu, yapılan açıklamalara göre oyuncuların hayatına yeni bir oyun türünü de sokacak: The Looter-Slasher. Açıklamalara bakacak olursak, bu video oyununda ganimetlerin önemi de büyük olacak, oyuncuların yetenekleri de.

Ustalık gerektirecek, dinamik ve akıcı bir oynanış sunacak olan Godfall, bölüm sonu canavarlarını da içerisinde bulunduracak. Ayrıca, tanıtım ve duyuru videosundan da anlayabileceğiniz üzere bu oyunu eşli oyunculu olarak oynamak mümkün olacak. Hatta oyununun geliştirici ekibi, eşli oyuncu tarzı göz önünde bulundurularak oyunun yapıldığını belirtiyor. Yani, muhtemelen en iyi deneyim de eşli oyunculu şekilde elde edilecek.

PlayStation 5 için gelecek olan bu video oyunu, konsolun çıkış oyunu mu olacak bilemiyoruz ama ekibin söylediğine göre oyun, 2020 senesinin sonlarında piyasaya sürülecek. Ayrıca bu oyun PlayStation 5 konsoluna tamamen özel mi olacak, bir süreliğine mi özel olacak, yoksa başka platformlar için de piyasaya sürülecek mi bilemiyoruz. Oyun, henüz farklı platformlara duyurulmamış olsa bile PlayStation 5 konsoluna özel etiketi, oyunda yer almıyor.

Güncelleme (13 Aralık 2019)

Godfall oyununun resmi internet sitesinden aldığımız bilgilere göre bu oyun PlayStation 5 ile birlikte PC için de piyasaya sürülecek. Oyunun PC tarafındaki satış platformu ise Steam değil, Epic Games Store olacak. Ayrıca bu yapıtın dağıtımı ile de Sony Interactive Entertainment değil, Gearbox Publishing ilgilenecek. Bu şirket, daha önce Borderlands 3 oyununun dağıtımı ile de ilgilenmişti.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x