Lisanslar konusunda, rakibi FIFA karşısında bir hayli geride kalan KONAMI; açığını nokta atışlarla doldurma çabasına, Pro Evolution Soccer 2019 oyunuyla devam edecek gibi görünüyor. 2019 senesinde elindeki en büyük kozlardan bir tanesi olan UEFA Şampiyonlar Ligi lisansını da kaybeden serinin, şöhret oyunculara yöneldiğini görüyoruz. Yayımlanan yeni PES 2019 videosuna baktığımızda da, futbol tarihinin en önemli ve adından pek çok farklı alanda söz ettiren oyuncularından olan David Backham’ın, bir hayli detaylı bir şekilde oyuna aktarıldığına tanıklık ediyoruz. Haberimizin alt kısmından seyredeceğimiz videoda gördüklerimize ve ünlü futbol oyunu serisinin son aşamasında ne gibi gelişmelerin yaşandığına, dilerseniz içeriğimizin devamında bir göz atalım.

PES 2019 için David Beckham videosu yayımlandı

PES 2019, David Backham ile parlayacak

KONAMI tarafından yayımlanan yeni video vasıtasıyla; David Backham karakterinin, oyuna özenle aktarıldığına tanıklık ediyoruz. Oyuncu animasyonları, İngiliz oyuncunun kendisine has vuruş ve hareketleri; özenli bir çalışmayla aktarılırken, ünlü futbolcunun dış görünüşünden de ödün verilmiyor. David Backham’ın yüzünün detaylarından, dövmelerinin sırasına kadar neredeyse tüm detayı, oyundaki sanal futbolcu kişiliğine taranarak, kopyalandığı gözlemleniyor. Tabii bu özel futbolcunun neden bu kadar özenle tasarlandığını biliyorsunuzdur. Bilmeyen okurlarımız için bunun da detaylarını verelim kısaca.

Pro Evolution Soccer 2019 oyunu için KONAMI tarafından üç adet farklı sürüm tasarlandı ve şu anda bu sürümler ön siparişe açılmış durumdalar. Bu üç sürümden en uygun fiyatlı olanın kapak tasarımında Barcelona forması giyen Brezilyalı futbolcu Philippe Coutinho yer alacak. Bununla birlikte diğer iki sürümün kapak tasarımını ise haberimizdeki videonun baş rol oyuncusu David Backham süsleyecek. Zaten bu sürümlerden en pahalı olanını Legend Edition olarak anılırken, bir diğer sürümün tam ismi ise doğrudan Pro Evolution Soccer 2019 David Backham Edition olarak geçiyor.

Bir de şunu eklemeden geçmeyelim ki ülkemizde PES 2019; hayranlarının gözünde, serinin diğer oyunları gibi ayrı bir yer edinecektir. Futbol oyunu denildiğinde dünya genelinde iki önemli seri akla gelir, birbirleriyle yarışırlar ama ülkemizdeki oyun konsolu kafeleri kültüründe, bilindiği üzere durum biraz farklılık gösterir. Geliştirilmekte olan yeni oyunun da ayrı bir yer edineceğini tahmin ediyoruz. PES 2019 oyununun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 30 Ağustos 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatarak, sizleri hemen alt kısımdaki video ile baş başa bırakalım.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster