Pearl Abyss, 19 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşen G-Star Oyun Konferansı 2021 etkinliğine katılarak, doğrudan geliştirdiği yeni nesil oyun motorunu tanıttı; Crimson Desert ve Plan 8 gibi yeni oyunlarının geliştirilme aşamalarından görüntüler paylaştı. Pearl Abyss şirketinin bu yeni nesil oyun motorunun baş programcısı olan Kwanghyeon Go, konuşmacı olarak yer aldığı konferansta, “Yeni nesil oyun motoru geliştirme son durum incelemesi” konulu konuşmasıyla, dinleyicilere oyun motorunun geliştirilmesi hakkında bilgiler aktardı. Özellikle üstün kalitede bir oyunu, hızlıca ve daha çok oyuncuya sunmanın, kendi geliştirdikleri yeni nesil oyun motorunun en önemli işlevlerinden biri sayıldığını söyleyerek, bunu yansıtan çeşitli oyun motoru tekniklerini de tanıttı. 

Yeni nesil oyun motorunun başlıca fonksiyonları olan ışık, atmosfer, geometri ve fiziğin yeni oyun geliştirmelerine nasıl uygulandığını çeşitli örnekler sunarak açıkladı. Işığın kaynağının ortaya koyduğu etkiye bağlı olarak gölgenin değişimi ve farklı atmosferik durumların çözüm teknikleri başta olmak üzere, milyonlarca objeyi eş zamanlı olarak görselleştirebilme sistemini gösterdi. Plan 8 oyununun geliştirilme görüntüleri konferansın ikinci yarısında sunuldu. Yeni nesil oyun motorunun binek sistemi aracılığıyla geliştirilen araç testinin gerçekleştirildiği ve piston ayarına göre daha geniş aralıklı hareket kabiliyetinin açıkça gösterildiği bir video paylaşıldı. 

Pearl Abyss

Crimson Desert oyununun geliştirilme görüntüleri de paylaşıldı. Yeni nesil oyun motoru aracılığıyla hava koşulları uç boyutlarda değişebilirken, karakterlerin kar ve çamur birikmiş yerlerdeki hareketlerine bağlı olarak yer yüzeyi de duruma uygun bir görünüme bürünebiliyor. Ayrıca suyun yayılımlarını hesaplayarak, hareket eden nesnelerin bulunduğu yüzeyde dalgacıklar oluşturabiliyor. Pearl Abyss, IGN röportajı aracılığıyla yeni nesil oyun motorunun adını BlackSpace Engine olarak da duyurmuştu.

Yakın zamanda dünya çapında gündem konusu olan DokeV adlı yeni oyununun, yeni nesil oyun motoruyla geliştirildiği gerçeğinin öğrenilmesiyle, bu motora olan ilgi de giderek artıyor. Oyun motorunun baş programcısı olan Kwanghyeon Go, bu motorun çeşitli avantajlarını tanıtarak, üstün grafikler için şirkete ait oyun motorunun yanında, hareket yakalama ve 3D tarayıcı stüdyoları gibi en son teknoloji tesislere de sahip olduklarını aktardı. Kwanghyeon Go, üstün grafikler ve detaylara dair özenin, Pearl Abyss şirketinin sahip olduğu yön olduğunu ifade ederken, oyunun oynanışı konusuna da bir o kadar yoğunlaşmaktayız diyerek sahip oldukları vizyonu ortaya koydu. 

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster