Kena: Bridge of Spirits ve Crimson Desert oyunları ertelendi

Kena: Bridge of Spirits için yeni bir tarih verildi ama Crimson Desert, kendisini tam bir bilinmezliğin içine attı.

Video oyunlarını erkenden göstermek, duyurmak, çıkış tarihi vermek filan çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Kena: Bridge of Spirits ve Crimson Desert oyunları da şimdi üzücü bir haber ile karşımıza çıktı. Öncelikle, halihazırda ertelenmiş olan Kena: Bridge of Spirits oyununun bir kere daha ertelendiği resmi olarak açıklandı. Oyunun geliştirici ekibinden gelen yeni bir açıklamaya göre bahsi geçen yapıtın daha fazla cilalanmaya ihtiyacı var. Bu yüzden de Ağustos 2021 için planlanan çıkış tarihi, 21 Eylül 2021 olarak ayarlandı. Ertelenme açıklanırken, bundan daha fazla bilgi ne yazık ki verilmedi ama böylesine güzel görünen bir oyun, beklemeye değer olabilir.

Kena: Bridge of Spirits

Ertelenen bir başka video oyunu ise Crimson Desert oldu. Daha önce Black Desert oyununu da geliştirmiş ve piyasaya sürmüş olan Pearl Abyss tarafından geliştirilen bu yapıt, normalde 2021 senesi için planlanıyordu. Şimdi ise geliştirici ekibin Twitter üzerinden yaptığı yeni bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki oyun, ertelendi. Daha da kötüsü, ertelenme ardından yeni bir çıkış tarihi verilmedi. Yani, şu anda Crimson Desert oyununun hangi sene içerisinde piyasaya sürüleceği bile bilinmiyor. Yine de sene açıklanmadığına göre en erken 2023 dönemi hedefleniyor diye tahmin edebiliriz. 2022 senesi net olarak hedeflense, herhalde tarih verilirdi.

Pearl Abyss, Crimson Desert oyununun ertelenme sebebini de açıklandı. Ekibin söylediğine göre oyuna yenilikçi fikirlerin eklenmesi, oynanışın ve genel anlamdaki deneyimin derinleştirilmesi için ertelendi. Yani, ortada öyle cila işlemi gerçekleştirmek, daha fazla optimizasyon çalışması yer almıyor gibi görünüyor. Kena: Bridge of Spirits, geliştirilme sürecinin son dönemlerinde olduğunu net olarak belli edebiliyor ama Crimson Desert oyununun önünde daha çok uzun zamanlar olabilir. Peki, yaşanan bu ertelenmeler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.