Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PC Building Simulator, PlayStation 4 ve Xbox One için geldi

Artık konsol oyuncuları da kendi konsollarında bilgisayar toplayabilecek.

Steam üzerinde bir süredir yer alan ve PC oyuncularının tanıdığı birçok dev gibi donanım şirketi ile anlaşmaya varabilmiş olan PC Building Simulator, şimdi PlayStation 4 ve Xbox One için geldi. Daha doğrusu, oyunun PlayStation 4 için geldiğini biliyoruz; oyuna şu anda PlayStation Store üzerinden ulaşılabiliyor ama Xbox One için henüz bir sayfa açılmış değil.

PC Building Simulator

PC Building Simulator, konsollarda da bilgisayar toplatacak

Bahsetmiş olduğumuz bu bilgisayar toplama oyununun konsollara gelecek olması, bu sabah keşfedildi. Bir ResetEra kullanıcısı, oyunun kupalarının ve başarımlarının veri bankasına eklendiğini keşfetti. Bu da demek oluyor ki oyun, çok yakında PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak. Ardından da PlayStation cephesinden resmi bir açıklama geldi ve oyunun 13 Ağustos 2019 tarihinde çıkacağı açıklandı.

PC Building Simulator, bir süredir Steam platformunda yer alıyor ve optimizasyon problemlerine rağmen oyuncular tarafından seviliyor. Ayrıca bu video oyununda lisanslı ürünlerin bulunuyor olması da her şeyi daha eğlenceli bir hale getiriyor. Oyuncular, zaman zaman hayalindeki bir bilgisayarı veya gerçek hayatta kendi sahip olduğu cihazı, bu oyun aracılığı ile toplayabiliyor.

Tabii bu video oyununda bir hikaye modu da yer alıyor. Bu oyun modunda bir bilgisayar tamircisi oluyorsunuz ve zamanla büyüyorsunuz. Bu yolda çok teknik problemlerle de karşılaşabiliyorsunuz, basit virüsleri de bilgisayarlardan temizleyebiliyorsunuz. Ayrıca, insanlar sizden özel bilgisayarlar toplamanızı da istiyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir