Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Death Stranding, artık PlayStation 4 konsoluna özel bir oyun olarak görünmüyor

Belli ki Death Stranding, 6 ay ile 2 sene arasındaki bir tarihte PC platformuna gelecek.

Death Stranding, Hideo Kojima tarafından ilk duyurulduğu zaman PC ve PlayStation 4 platformları ele alınmıştı. Bu duyurudan sonra Sony ve Hideo Kojima arasında bir anlaşma sağlanmış olacak ki oyunun PC için çıkacağı, bir daha dile alınmamıştı. Yine de bu video oyununun kapağında, PlayStation 4 konsoluna özel oyun etiketinin bulunmaması, bazı kafa karışıklıklarına yol açıyordu. Bugün ise çok ilginç bir olay yaşandı.

Death Stranding

Death Stranding oyununun PC platformuna gelme ihtimali yükseliyor

PlayStation markasının resmi internet sitesi üzerinde bir liste bulunuyor. Bu listede, PlayStation konsollarına özel olan oyunlar listeleniyor. İşte bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu da uzun bir süredir o listede yer alıyordu. Bu sayede oyuncular, bu video oyununun en azından şimdilik diğer platformları pas geçebileceğini düşünüyordu. Yalnız, kısa bir süre önce o liste güncellendi.

Bahsettiğimiz listenin güncellenmesi ardından Death Stranding, özel oyunların bulunduğu listeden çıkartıldı. İnternet sitesinin geçmişine döndüğümüz zaman en son 26 Mayıs 2019 tarihinde oyunun o listede olduğunu görüyoruz. Ondan sonraki tarihlerde, oyunun ne zaman listeden çıkartıldığını bilmiyoruz. Bu durum da zaten bir ResetEra üyesi olan vestan tarafından keşfedildi.

Hideo Kojima ve Kojima Productions, bir Sony Santa Monica veya Naughty Dog gibi Sony tarafından satın alınmış stüdyolar veya kişiler değil. Bu sebepten ötürü de Kojima Productions tarafından geliştirilen herhangi bir video oyununun aslında herhangi bir platforma gelme ihtimali bulunuyor. Biraz önce de dediğimiz gibi Sony ve Hideo Kojima, muhtemelen bu oyun üzerinden özel bir anlaşmaya sahipti. Bu sebepten ötürü oyun sadece PlayStation 4 cihazına çıkacak gibi görünüyordu.

Şimdi ise Death Stranding oyununun özel yapıtlar listesinden silinmiş olması, bir PC sürümünün ışığını tekrardan doğurdu. Yalnız, böyle bir sürümün 1 seneden daha yakın bir tarihte geleceğini sanmıyoruz; oyun duyurulduğu zaman Hideo Kojima, ortada özel bir anlaşmanın olduğunu ve oyunun PC için daha sonra çıkacağını belirtmişti. Bu noktada, anlaşmanın ne kadar süreceği belirtilmemişti. Fakat bu tip anlaşmalarda genelde oyunun bir platforma özel kalması, 6 ay ile 2 sene arasında değişiyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir