Zombi temalı video oyunlarına hasret kaldığımız şu günlerde, diyerek bir giriş yapsak çoğu oyuncu bizleri topa tutabilir. Evet, bir hayli zombi temalı hayatta kalma türündeki oyunla karşılaştık ve karşılaşmaya da devam edeceğiz. Xbox One için gelecek olan State of Decay 2, PlayStation 4 platformu için geliştirilen The Last of Us Part II ve Days Gone ilk akla gelen birinci parti video oyunları. Tüm bunlarla birlikte daha fazlası da gelecek ama The Walking Dead markasını da yabana atmamak gerekir. Büyük beğeni toplayan televizyon dizisinden uyarlanan yeni oyun OVERKILL’s The Walking Dead için de, sıradan bir zombi oyunu tanımı yapmak yanlış olabilir. Zira, yayımlanan 3. sinematik video vasıtasıyla, hayli detaylı bir yapımla karşılaşacağımız izlenimine varıyoruz.

OVERKILL's The Walking Dead oyunu için 3. sinematik video yayımlandı

Oyun için özen gösterildiğini, sıradan zombi öldürme mücadelesi olmayacağını, zaten öncesinde paylaşılan bilgiler vasıtasıyla öğrenmiştik. Aynı anda rekor sayıda zombiyle mücadele edileceği, harita üzerindeki alanların tuzak olarak kullanabileceği gibi bilgiler gelmişti. Her karakterin ayrı özellikler barındıracağı bilgisiyle birlikte oyunun 3. sinematik videosu ile Grant karakteriyle tanışıyoruz. Bu tatlı büyükbabanın, zombilerle dolu dünyaya, yaşının da verdiği olgunlukla, nasıl uyum sağladığı gözleniyor videoda. Boş alandaki bir aracın içerisini araştıran büyükbaba; bulduğu içki şişesiyle hayli mutlu olurken, videonun devamında ilginç bir sürpriz bizleri bekliyor.

OVERKILL’s The Walking Dead oyunundaki büyükbaba kadar rahat olmak isterdik

Bu sürprizi ve devamında gelişen olayları gördüğümüzde, büyükbabanın rahatlığına hayran kalmamak elde değil açıkçası. Sürprizin ne olduğunu söyleyip, haberimizin en alt kısmından izleyeceğiniz videonun keyfini bozmayalım. Yalnız, hazırlanan sinematik videodaki grafiksel detayların ilgi çektiğinden bahsetmeden de geçmeyelim. Büyükbabanın sakallarından, sürpriz olarak tanımladığımız görüntünün detaylarına kadar, OVERKILL’s The Walking Dead oyununun yoğun bir titizlikle geliştirilmekte olduğu izlenimini edinebiliyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz üzere; sıradan bir hayatta kalma mücadelesinden ziyade, mekanik anlamında, pek çok yeniliğin sunulacağı oyununa dair oynanış videolarının E3 2018 sırasında geleceği tahmin ediliyor. OVERKILL’s The Walking Dead oyununun PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 2018 yılının son aylarında çıkış yapacağını hatırlatalım. Sizleri, oyun için hazırlanan 3. sinematik video ile baş başa bırakalım.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster