OVERKILL’s The Walking Dead isimli oyunu duymuşsunuzdur muhtemelen. Tabii, eğer henüz duymadıysanız, kendisini biraz tanıtmakta fayda var: Robert Kirkman’ın Yürüyen Ölüler isimli romanını duymuşsunuzdur muhtemelen. Haberimize konuk olan yapım da, Robert Kirkman tarafından bizlere sunulan evrende geçiyor aslında tam olarak. OVERKILL’s The Walking Dead, Yürüyen Ölüler romanında bulunan evrende, bizlere 4 kişilik eşli oyun tecrübesi sunuyor. Oyunda, siz ve ekibiniz, Washington D.C.’de hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Elbette, bu aşamada da sizleri türlü türlü zorluklar bekliyor.

OVERKILL's The Walking Dead

OVERKILL’s The Walking Dead dolu dolu geliyor

Haberimizin en altında sizleri bekleyen fragman, oyun içinde karşılaşacağımız karakterlerden birine ait. Fragmanda da belirtildiği üzere, bizlerle buluşturulan hanım kızımızın adı Maya. Asıl fragman başlamadan hemen önce, oyunda imzası bulunan isimlerden bahsediliyor. Ardından da, kanlı bir çift el ile göz göze geliyoruz. Bu kişi yavaşça musluğu açıyor ve akan suya doğru uzanıyor. Bu sahneden sonra da, Maya isimli karakterimizi görme imkanımız bulunuyor. Fragmanda olup bitenler, OVERKILL’s The Walking Dead içerisinde bizlerle olacak Maya isimli karakterin, o aşamaya gelene kadar neler gördüğü, neler yaşadığını bizlere anlatıyor.

Anlatılan hikayeye göre Maya, bir hastane çalışanı ve hastane içerisinde başlayan salgının korkunç manzaralarına şahitlik ediyor. Bir başka hastane çalışanı ile birlikte elinden geleni yapan Maya, en son ise beraber yaşam mücadelesi verdiği kişiyi öldürüyor. Tabii, bunların tamamı, bu kadar basit bir şekilden ziyade, fazlasıyla heyecan verici bir biçimde bizlere sunuluyor. Eğer biraz olsun merakınızı kazanmayı başardıysak, hemen haberimizin en sonuna giderek, sizleri bekleyen fragmanı izleyebilirsiniz. Sizleri fazlasıyla heyecanlandıracağını ve sabırsızlandıracağını şimdiden belirtebiliriz.

Hemen yukarıdaki fragmanın ne olduğunu merak ediyorsanız, haberimizi sonlandırmadan önce, OVERKILL’s The Walking Dead için yayımlanmış olan diğer fragman olduğunu söyleyelim. Eğer, şimdiye kadar kendisi ile karşılaşmamışsanız, yine OVERKILL’s The Walking Dead içerisinde bizleri bekleyen karakterlerden biri olan Aiden’ı anlatan fragmanı kesinlikle kaçırmayın. Oyun, şimdiki resmi bilgilere göre, 2018 yılının sonbahar zamanlarında çıkışını gerçekleştirecek. Yayımlanan yeni fragman ile yepyeni bir tarih verilmediği için, oyunun bu yıl düzenlenecek olan E3 etkinliklerine kadar kesin bir çıkış tarihine sahip olmayacağını söylemek mümkün.