Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Outriders için bolca ön inceleme yayımlandı ve yeni bilgiler ortaya çıktı

Bu ön incelemeler sayesinde de birçok farklı oynanış videosunu görebildik.

Outriders için yayımlanmış olan dört yeni resmi videodan bir önceki haberimizde bahsetmiştik. Şimdi de sırada bu oyun için yayımlanmış olan ön incelemeler var. Square Enix ve People Can Fly, geçtiğimiz hafta içerisinde birçok basın mensubunu, çalışma alanlarına davet ederek, bahsi geçen video oyununu gösterdi ve basın mensupları da o oyunu oynadı. İşte bu etkinlikten bir hafta sonra da oyuna ait ilk ön incelemeler yayımlandı. Bizler bu oyunu oynayamadık ama oynayanların söylediklerini özetlendirebiliriz.

Outriders

Outriders, dört seneden daha uzun süredir geliştiriliyor

Ön incelemelerden aldığımız bilgilere göre People Can Fly ekibi, bu oyun üzerinde dört seneden daha uzun bir süredir çalışıyor. Ayrıca bu oyunun PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X ve Xbox One platformlarını hedeflediğini de öğrendik. Ayrıca bu video oyununun geleneksel bir yapıt olacağı da öğrenildi. Yani, bu oyunda mikro ganimet kutuları olmayacak, mikro ödemeler olmayacak, sezonlar, etkinlikler filan olmayacak. Yani Outriders, bir çevrim içi servis olmayacak, oyun olacak.

People Can Fly ekibi, bu oyun ile birlikte oyuncuların karşısına tam bir paket sunacak. Oyuncular, bu oyunda farklı şehirler, farklı biyomlar, farklı çevre detaylarını ve çok daha fazlasını görecek. Ayrıca bu oyuna herkes karakter oluşturma ekranı ile başlayacak ve ardından da oyunun hikayesindeki büyük olay yaşanacak, takvimler ileri sarılacak ve asıl oyun başlayacak. Ayrıca bu oyunda, dört farklı karakter sınıfı olacak ama ön inceleme etkinliği sırasında sadece üç adet karakter gösterildi; dördüncü bilinmiyor.

Bilinen karakter sınıflarından ilki Devastator ve kendisi kısaca bir tank. Doğayı ve çevreyi bir güç olarak kullanan Devastator, Trickster tarafından eşlik edilecek. Trickster ise zaman ile oynamayı seven, düşmanları kandırmaya yönelik bir sınıf olacak. Etkinlikte oynanabilen son karakter sınıfı ise Pyromancer idi ve adından da anlayabileceğiniz üzere kendisi ateşi oldukça seviyor. Ortalama menzilde düşmanlarla savaşabilen Pyromancer, ateş ile alakalı da birçok yeteneği bünyesinde bulunduruyor.

Outriders oyununda farklı silah tipleri bulunuyor ve her karakter sınıfı, her silahı kullanabiliyor. Yalnız, oyun sonu içerikler yaklaştıkça her karakter sınıfının kullanabileceği silahlar, bonuslar ve ek yetenekler ile kısıtlanabiliyor. Yani, son seviyede yine istediğiniz silahı kullanabilirsiniz ama seçtiğiniz karakter sınıfına uygun olan silahı kullanırsanız, daha fazla ekstra güce sahip oluyorsunuz. Bu sayede de oyunculara önemli bir özgürlük sunuluyor gibi geliyor bize. Ayrıca oyunda zırh sistemi de yer alıyor.

Klasik bir üçüncü şahıs-nişancı oyunu mu var karşımızda?

Ön incelemelere göre Outriders, bir üçüncü şahıs-nişancı oyunu ve aynı Tom Clancy’s The Division serisinde olduğu gibi oyuncular, siper alabiliyor. Yalnız, Ubisoft markasının o oyununda siperden pek çıkamıyordunuz, hemen ölüyordunuz. People Can Fly ekibinin bu yeni oyununda ise siper almak çok önemli gibi görünmüyor; oyunu deneyen oyuncular, siper almadan da rahatlıkla düşmanların öldürülebildiğini, çok fazla zorlanılmadığını belirtiyor. Bu, ilginç bir seçim olabilir oynanış için.

Tüm bunların haricinde, Outriders oyununda yeteneklerin de bolca kullanılabildiğini öğrendik. Şöyle ki Destiny ve Tom Clancy’s The Division gibi serilerde yetenek kullanmak için çok uzun süreler beklemek gerekiyor ve bu yüzden de silahınızı kullanmaya öncelik veriyorsunuz. Bu oyunda ise durum daha farklı; şarjör değiştirdiğiniz kadar yetenek kullanabiliyorsunuz. Yani, Anthem oyunundaki gibi arka arkaya ve sürekli olarak yetenekler ile düşmanları öldürebilmek mümkün gibi görünüyor efendim.

Bu video oyununun en ilginç özelliği ise konvoylar gibi görünüyor. Şöyle ki bu tip kıyamet sonrası oyunlarda genelde 1’den fazla güvenli/ana bölge olur ve karakterimiz sürekli oralara gider. Fakat bu video oyununda tek bir ana bölge olacak ve ana bölgemiz de yeni alanlara bizimle birlikte gelecek. Bu taşınma işleminde de konvoylar devreye girecek. Bizler de konvoy sahibi olabileceğiz ve onları özelleştirebileceğiz. Ana üs taşıma sistemi de Red Dead Redemption 2 oyunundaki gibi herhalde.

Tabii bir de dünya seviyeleri var. Bu video oyunundaki zorluk sistemi, dünya seviyeleri olacak. Oyunda toplamda on beş adet dünya seviyesi var ve seviye yükseldikçe, ganimet değeri ve oranı da yükseliyor. Bu yükselme, sizin yeteneğinize bağlı oluyor ve dilerseniz, bir üst seviyeye geçmek zorunda olmuyorsunuz ama tabii ki bu şekilde de karakterinizi güçlendirmek oldukça zor oluyor. Ayrıca, oyuncular diledikleri zaman bu dünya seviyesini de tamamen sıfırlayabiliyor gibi görünüyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x