Birçok oyuncu tarafından sevilen bir korku oyunu serisi olan Outlast, bugüne kadar karşımıza 2 ana oyun ve 1 adet ek paket ile çıktı. Buna rağmen, geliştirici ekipten gelen açıklamalara göre bahsetmiş olduğumuz seri, 15 milyon adet satmayı başardı. Red Barrels isimli ekip, 15 milyonluk satıştan da 64 milyon dolarlık bir kazanç sağladı. Tabii bunlar ekibin ilk açıklamaları. Red Barrels, açıklamalarının devamında daha ilginç bilgiler verdi ve yeni projelerinden bahsetti.

Outlast

Outlast geliştiricileri, farklı bir video oyunu yapacak

Yapılan açıklamaların devamına göre, Outlast 2 isimli video oyunu piyasaya çıktığı zaman, geliştirici ekip bir sonraki projeleri için daha farklı bir şey yapmak istiyordu. Bu, 5 senedir sürekli aynı serinin üzerinde çalışmanın bir ödülü olarak görünüyordu. Peki, ekip ne karar verdi? Açıklamalara bakacak olursak Red Barrels ekibinin piyasaya süreceği yeni proje, bahsettiğimiz serinin evreninde geçecek olan farklı bir video oyunu olacak. Bu video oyununun da ne olduğu henüz bilinmiyor.

İnternet alemindeki insanlar ise bu video oyununu hemen bir Battle Royale olarak tahmin ediyor ve gayet haklılar da. Çünkü şu sıralar herkes bir Battle Royale oyunu yapmaya çalışıyor. Açıkçası Red Barrels ekibi de aynı tür için bir video oyunu geliştirmeye başlarsa, bizler hiç şaşırmayız. Hatta, korku temalı bir Battle Royale oyunu bile çıkabilir karşımıza.

Tabii işin içine yeni projeler girince, ekibin 2017 senesinde duyurmuş olduğu Outlast 3 oyunu da oldukça geriye itilmiş oldu. Bakalım ekip, muhtemelen bu sene veya önümüzdeki sene, oyuncuların karşısına nasıl bir video oyunu ile birlikte çıkacak?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster