Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Söylentileri görülen Orta Çağ oyunu, Rockstar Games tarafına ait olmayabilir

Bu sırada, Grand Theft Auto IV oyununun neden satıştan kaldırıldığı da açıklandı.

Red Dead Redemption 2 ile oyuncuların ağzını bir kere daha açık bırakmış olan Rockstar Games ekibinin yeni oyunu çok merak ediliyor. Söylentilere bakacak olursak bu yeni oyun yeni Grand Theft Auto VI, Bully 2, Red Dead Redemption için bir Remake veya Orta Çağ döneminde geçecek olan yeni bir seri olacaktı. Şimdi ise bu listeden bir oyunu silebiliriz; bahsi geçen Orta Çağ oyunu bu şirkete ait değil gibi görünüyor. Söylentileri duyulan oyunu meğer Dhruva Interactive tarafı geliştiriyormuş!

Rockstar Games

Rockstar Games, yeni bir marka üzerinde çalışmıyor

Tüm bu durumu açıklayabilmemiz için orijinal söylentiden bir bahsetmek gerekiyor. Bu söylentiye göre bahsi geçen stüdyonun bir çalışanı, Orta Çağ temelli konsept tasarımlar hazırlamıştı ve bu çalışanın LinkedIn profilinde de bu projeye ait cümleler yer alıyordu. TweakTown isimli bir internet sitesinin keşfine göre bu çalışanın Orta Çağ temalı konsept tasarımı, Dhruva Interactive ile alakalı. Bahsi geçen çalışanın adı Pawel Saxenas ve kendisi, tasarımı Dhruva Interactive ile çalışırken yaptı.

Pawel Saxenas, Kasım 2016 tarihinden itibaren Dhruva Interactive ile çalışmaya başladı ve kısa bir süre sonra da Starbreeze Studios, bu stüdyonun %90 kadarını satın aldı. Ardından da Rockstar Games, Starbreeze Studios tarafından bu stüdyoyu aldı ve Rockstar India stüdyosuna çevirdi. İşte tüm bu satın alımlar sırasında da proje iptal edildi; bu yüzden çalışanın konsept tasarımı Dhruva Interactive tarafına ait gibi gözükmedi. Yani, aslında bahsi geçen dev stüdyo, bu oyun üzerinde hiç çalışmadı.

Haberimizi sonlandırmadan önce bir de Grand Theft Auto IV hakkında konuşmak istiyoruz. Bu oyunun Steam üzerindeki satışı birkaç gün önce durdurulmuştu. Birçok oyuncu bunun neden yaşandığını anlamamıştı. Bugün ise stüdyodan resmi bir açıklama geldi. Bu açıklamaya göre oyunun satışı durdu; stüdyonun elinde oyun kodu kalmadı. Games For Windows Live platformunun desteği kesilince, doğal olarak bu oyun da kodsuz kaldı ama Rockstar Games, en yakın zamanda bu sorunu çözeceğini belirtti.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x