Sürekli olarak NVIDIA ekibinin yeni nesil ekran kartları hakkında söylenti bilgiler alıyoruz. Bu bilgileri şöyle bir toparlamak gerekirse; bahsi geçen ekran kartlarının dağıtımı birkaç hafta sonra başlayacak ve Eylül 2018 içerisinde de bu ekran kartları satışa çıkacak. Tabii başka söylentiler, bu ekran kartların Gamescom 2018 sırasında duyurulup, piyasaya çıkartılacağını da düşünüyor. Yeni söylentiler ise daha farklı bir yönde. Bu yön ise ekran kartlarının stok durumları ile alakalı.

NVIDIA GeForce GTX 1180 Ti

NVIDIA bir yalan söylemiş de olabilir

Digitimes tarafından gelen raporlara göre şu an NVIDIA ekibi, dünya üzerindeki birçok deposunda milyonlarca yeni nesil ekran kartını depoluyor ve ekran kartları piyasaya sürüldüğü zaman stok problemi çekmemek için çabalıyor. Bu düşüncenin sebebi tabii ki kripto para madencileri ama bu olayın artık eskisi kadar popüler olmadığını göz önünde bulundurursak, ekibin daha rahat bir şekilde çıkış yapabileceğini düşünebiliriz.

Tabii tüm bunları, ekip tarafından yapılmış eski bir açıklama ile de bağlayabiliriz. NVIDIA daha önce yaptığı bir açıklamada yeni nesil ekran kartlarının uzun bir süre sonra piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Digitimes ekibinin raporlarına göre bu bir yalan. Bu yalan sayesinde insanlar, şimdiki nesil ekran kartlarını piyasadan alacak. Buradaki insandan kasıt, kripto para madencileri tabii ki, oyuncular değil. Bu şekilde yeni nesil ekran kartları çıkışını gerçekleştirdiği zaman daha rahat bir piyasaya ile karşılaşacak.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster