Bir video oyunları derecelendirme kuruluşunun listesinde görünmesinden kısa süre sonra NBA Playgrounds 2 resmi olarak duyuruldu. Haberimizin en alt kısmında izleyebileceğiniz kısa video ile yapılan duyuru fazla bir yenilik göstermese de oyunun geliştiricilerinin yorumlarından, gelecek yeniliklerden haberdar olabiliyoruz. Arcade basketbol türündeki bu eğlenceli video oyununa eklenecek çevrim içi ve tek oyunculu pek çok oyun modunun bulunduğunu söyleyelim. Tüm bunlara ek olarak, duyuruyla birlikte oyunun çıkış tarihi ve hangi platforma çıkacağı bilgisine de haberimizin alt kısımlarında ulaşabilirsiniz.

NBA Playgrounds 2

Geliştirici ekip Saber Interactive’in CEO’su tarafından yapılan açıklamalara göre oyun, 2018 Yaz aylarında piyasaya çıkacak. Yeni oyunun geliştirilmeye başlanmasının; ekibi bir hayli heyecanlandırdığını ifade eden geliştirici ekip lideri, beklentilerden ve zorluklardan da bahsetti. Arcade tarzda bir NBA oyununa dair beklentileri karşılamak için pek çok yenilik yapıldığını açıkladı. Yeniliklere baktığımızda çoklu ve tekli oyunculu olarak, pek çok yeni oyun modunun, NBA Playgrounds 2 oyununa ekleneceğini görüyoruz. Dilerseniz bu yeniliklerin neler olduğunu sizler için kaleme alalım.

NBA Playgrounds 2 yepyeni çoklu ve tekli oyuncu modlarıyla geliyor

Öncelikle NBA Playgrounds 2 çevrim içi tarafıyla ön plana çıkmak isteyen bir video oyunu olacağını görüyoruz. Oyuncuların, sıralamada yükselmelerini sağlayan çevrim içi bir lig olan Championship, oyuna dahil edilecek. Bu sayede oyuncular, dünya sıralamasını görerek, kendi yeteneklerinin dünyada nasıl bir ölçüye işaret ettiklerini bilecekler. Bununla birlikte başka çevrim içi ligler de eklenirken, ilk oyunda en çok şikayet alınan konulardan birisi olan sunucu problemlerinin de üzerine gidilecek. Yeni oyunda sunucular, baştan aşağıya yenilenecek ve sayıları arttırılacak.

Tekli oyuncu seçeneğini tercih edecekler için de yeniliklerin geldiğini belirtelim. Oyuna eklenecek Sezon Modu ile oyuncular takımlarını seçerek, tüm NBA sezonunu oynayabilme imkanına erişecekler. Bu sezonlar Play-off bölümlerini ve şampiyonlukları da kapsayacak. Öte yandan oyunda paketler vasıtasıyla açılan oyuncuların sayısının arttırılacağı da işaret ediliyor. Verilen bilgilere baktığımızda; 200’den fazla aktif ve emekli oyuncuya, NBA Playgrounds 2 oyununda ulaşılabilecek. Tüm bunlarla birlikte yeni animasyon ve yüz ifadelerinin, yenilenmiş yapay zekanın ve yeni müziklerin de yeni oyunda olacağı bilgisini ekleyelim. Hazırlanan duyuru videosunu hemen alt kısımdan seyredebilirsiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster