9 Mayıs 2017 tarihinde Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan NBA Playgrounds, oyuncular tarafından az çok beğenilmişti. Buna karşılık, oyunun basın tarafındaki inceleme puanları ortalama üstü seviyede idi. Bugün ise, bu oyunun ikincisi göründü. Hem öyle basit bir sızdırma veya söylenti ile değil, direkt olarak bir değerlendirme sistemi üzerinde göründü. Yani, muhtemelen bu sene NBA Playgrounds 2 oyununa kavuşabilir oyuncular.

NBA Playgrounds 2

Bahsettiğimiz değerlendirmeyi Australian Classification Board yaptı ve yayımladı. Bu değerlendirme sonucunda oyun, General Online Activity içeren G puanını aldı. Yani, oyun herkese uygun görünüyor. Şiddet içeren hiçbir şey yok. Zaten bu değerlendirmenin görselini hemen yukarıdan sizler de görebiliyorsunuz. Her şey tamam ama, bu değerlendirme ne demek? Yazımızın devamında biraz da bundan bahsedelim.

NBA Playgrounds 2 gerçekten çıkabilir mi? 

Video oyunları çıkışını gerçekleştirmeden bir süre önce, birçok farklı değerlendirme kuruluşuna gönderiliyor. Hani oyun kutularının üzerinde M for Mature, +18 gibi ibareler bulunur ya, işte o ibareler, bahsetmiş olduğumuz değerlendirme kuruluşları tarafından belirlenir. Değerlendirme kuruluşlarının, oyunu değerlendirebilmesi için ise oyunu oynaması gerekir. Bu yüzden, oyun geliştiricileri de geliştirdikleri oyunun finale yakın bir sürümünü veya direkt final sürümünü bu değerlendirme kuruluşlarına gönderir.

Eğer NBA Playgrounds 2 isimli video oyunu ile de aynı durum yaşandıysa, oyun çıkışa ya hazırdır, ya da hazır olmak üzeredir. Bu yüzden E3 2018 sırasında sürpriz bir şekilde duyurulan ve hemen E3 2018 sonrasında piyasaya sürülecek olan bir NBA Playgrounds 2 görebiliriz. Eğer oyun henüz hazır değilse ve geliştirilme süreci daha da devam edecekse, oyun muhtemelen en geç 2019 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecektir. Bu da ilk oyunun neredeyse ikinci yaşını doldurmasına yakın oluyor. Kulağa da oldukça mantıklı geliyor.

Etiketler: