Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

NBA 2K21: MyTeam modunun sezon sisteminde en hızlı nasıl ilerlenir?

MyTeam moduna gelen sezon sisteminde nasıl hareket edilmesi gerektiğiyle ilgili tavsiyelerde bulunuyoruz.

NBA 2K serisinin en sevilen oyun modlarından birisi olan MyTeam için her yıl bazı yenilikler ve geliştirmeler yapılır. NBA 2K21 oyunuyla birlikte MyTeam moduna getirilen en önemli yeniliklerden bir tanesinin ise sezon sistemi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Pek çok hediye barındırmasının yanında, MyTeam modundaki ilerleyişinizi de etkileyecek olan bu sistemin nasıl işlediğini sizlere aktarmak istiyoruz. Bu sistemde nasıl daha hızlı ilerlenebilir, görevler hangi sıklıkta yenilenir gibi pek çok farklı sorunun yanıtını bu rehber yazısında bulabilirsiniz.


NBA 2K21 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


NBA 2K21

NBA 2K21 oyununun MyTeam modu nihayet sezon sistemine kavuştu

MyTeam moduna dahil edilen sezon sisteminin, video oyunlarında sıklıkla kullanılan sezon sistemlerinden çok farklı olduğunu söyleyemeyiz. Bir şemaya sahip olan sezon sisteminde ilerlemek için mevcut görevlerin tamamlanması gerekmektedir. Bu görevlerin bazıları sezon boyunca aktifken, bazıları sınırlı süre için aktif olur. Her bir görevin içeriğinde, görevin şartları ve kazandırdığı deneyim puanlarının miktarı bilgisi verilir. Ayrıca, NBA 2K21 oyununun MyTeam modunda yer alan bu görev tablosuna sık aralıklarla yeni görevler eklenir.

Görev tablosunun nerede oluğunu çoğu kişi rahatlıkla bulabilir ama bu tablonun ana ekranda olmamasından ötürü bizler bu yeri tarif edelim. MyTeam modunun ana ekranında tablo bulunmaz ama sezon sistemini inceleyeceğimiz alana giriş kısmı oldukça bariz bir biçimde görülür. Bu kısma girdiğimizde öncelikle sezon ilerleyiş şemasıyla karşılaşırız. Bu şemaya bakarak ilerleyişimizi ve bu ilerleyişten kazanacağımız hediyeleri görebiliriz. Tabloyu ilerletmek için sol analog çubuğu kaydırmak yeterlidir.

PlayStation 4 konsolunu kullanıyorsanız, R1 tuşuna basarak ise bahsettiğimiz görev listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Zaten, MyTeam modundaki sezon sisteminin kendi menüsünde yalnızca 3 farklı kısım yer alır. Bunlardan iki tanesi, belirttiğimiz üzere sezon ilerleyişi şeması ve görevlerin listesiyken, bir üçüncüsü ise temel başarımlar kısmıdır. Temel başarımlar kısmının sezon ilerleyişine doğrudan etkisinin olmayacağı için şimdilik irdelenmesine gerek olmadığını söyleyebiliriz. Görevler listesinin de yerini tarif ettiğimize göre bizleri ne gibi zorlukların beklediğine bir göz atalım.

MyTeam modundaki sezon ilerleyişinin sabit görevler nelerdir?

Sezon sisteminin içerisindeki bazı görevler, mevcut olan MyTeam modu sezonu bitene kadar sabit kalacak olan görevlerdir. Bunların bazıları hali hazırda varken, bazıları sonradan eklenebilir ve bazılarının da kilitleri ilerleyiş sağlandıkça açılır. Örneğin, sezon ilerleyişi sırasında kazanılan oyuncu kartlarına dair görevler, ancak bu oyuncuları kazandığımızda yapılabilir hale gelir. Bu arada, NBA 2K21 oyunundaki bir MyTeam modu sezonu yaklaşık olarak 45 gün kadar sürer.

NBA 2K21 oyunundaki ilk MyTeam modu sezonunda hediye edilen ve görevleri olan oyuncular; Anthony Davis, Rick Fox, Antoine Walker, Tony Parker, Horace Grant, Kyle Lowry ve Scottie Pippen isimleridir. Hediye edilen bu saydığımız her bir oyuncunun 3 farklı meydan okuma görevi vardır ve karşılığında deneyim puanı ve çeşitli ödüller verilir. Benzer şekilde, kart paketlerinden çıkan veya MyTeam modunun farklı noktalarından elde edilen oyuncular için de benzer görev sistemleri bulunur.

Öte yandan, haftalık olarak eklenen 4 etaplı görevler de bahsi geçen sezon sisteminde yer alır. Burada yer alan 4 görev bitirilince, bir sonraki seviyenin görevleri aktif olur. Bazı görevler ise listede olmamasına karşın zaman içerisinde eklenir fakat süre sınırı barındırmaz. En azından, mevcut olan sezon bitene kadar bu görevlerin yapılabilme şansı bulunur. Bahsettiğimiz bu durumlar, sezon sistemini canlı tutan unsurların arasında yer alır.

Örneğin, yalnızca Boston Celtics veya görevde belirtilen başka takımların aktif oyuncularından oluşan bir kadroyla, bir Triple Threat maçı kazanmak bu görevlerdendir. MyTeam modunda yer alan müsabaka çeşitlerinin hepsi için bir görev türü bulunur. Görevler listesi sık aralıklarla güncellenir ve yeni görevler oyunculara sunularak kazanç sağlamak için bir imkan ortaya çıkartılır.

MyTeam modundaki sezon ilerleyişinin sabit görevler nelerdir?

Üst kısımda anlattığımız sabit görevlerle birlikte, MyTeam modundaki sezon ilerleyişinde pek çok geçici görevle de karşılaşırız. Bunların başında günlük görevler gelir. Günlük görevler, 24 saat boyunca aktif olarak kalan ve toplamda 3 basit görevi içeren meydan okuma görevleridir. Bu görevlerin çok yüksek deneyim puanı verdiği görülmez fakat tamamlanması da bir o kadar basit olur.

Öte yandan, gerçek zamanlı olarak oynanan NBA sezonundaki bazı başarımları da anlık görevler olarak, görevler listesinde görebiliriz. Bunların arasında, önceki gün oynanan maçlarda yapılan gerçek başarılarla ilgili görevler vardır. Tabii bu durumlar, MyTeam moduna uygun hale getirilerek görev olarak sunulur. Bahsettiğimiz görevler ise günlük görevler gibi 24 saat süresiyle sınırlı değildir. Bu görevler birkaç gün boyunca aktif olarak kalabilir.

NBA 2K21 oyunundaki sezon sisteminde hızlıca ilerlemek için neler yapmalıyız?

Bahsi geçen sezon sisteminin eğlenceli fakat zorlu bir yapıda ilerlediğini söyleyebiliriz. Her ne kadar fazla sayıda görev barındırsa da bu sistemde ilerlemek için görevlerde bulunan oyunculara sahip olmak gerekir. Görevlerin pek çoğunda ise oyuncular ve takımları üzerinden bazı yeterlilikleri tamamlamamız istenir. Örnek vermek gerekirse, Boston Celtics takımından 3 oyuncunun bulunduğu bir Domination müsabakası kazanmamız istenebilir ve bu oyuncular bizde yoksa satın almaya ihtiyaç duyarız.

Buna benzer biçimde, mikro ödemeler karşılığında alınabilen yeni paketler satışa sunulduğunda bu paketlerdeki oyuncularla yapılması gereken görevler oluşturulur. Yeni eklenen bu tipteki görevleri yapmak adına, ya gerçek para vererek paketler satın alır ve o oyuncuların bu paketlerden çıkmasını bekleriz, ya da satın alma kısmından görevleri olan oyuncuları MT parası karşılığında satın alırız.

Her iki durumda da sezon sisteminde ilerlemek için sanal veya gerçek olarak para harcamamız gereklidir. Para harcama kısmından kaçınmak için öncelikle koşullarını sağladığınız görevleri tercih edebilirsiniz. Elimizde bulunan oyuncuların bulunduğu görevleri ilk sıralara alabilirsiniz. Benzer şekilde, oyuncu şartı istenmeyen, MyTeam modundaki bir oyun çeşidiyle ilgili olan görevlere de öncelik verebilirsiniz.

Son bahsettiğimiz görevlerin arasında; bir Domination maçı kazanmak, çevrim içi olan bir Unlimited maçını gerçekleştirmek gibi seçenekler yer alır. Oynadıkça kazandıklarınızla da görevlerde istenen oyuncuları satın alarak, bu oyuncuların görevlerine odaklanabilirsiniz. Yalnız, bu işlemden önce sezon ilerlemesinin görevler listesini dikkatli bir biçimde incelemenizi ve yapabileceğinizi düşündüğünüz görevlere odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Unutmadan, mikro ödemelerle satılan paketlerle gelen yeni oyuncuların satış alanındaki fiyatları, benzer seviyedeki oyunculara oranla daha ucuzdur. İnsanların ellerinde çok sayıda olduğu için fiyatları ucuzlayan oyunculara yönelmekte çekinmeyin. Paketler satıştan kaldırıldığında bu oyuncuların değerleri yeniden artacak ve MT parasıyla satın alınması bir kat daha zorlaşacaktır. Aynı zamanda, paketlerden çıkan yeni oyuncuları uygun fiyatlara satın alarak, kadronuzu da güçlendirmiş olursunuz.