Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

NBA 2K21 oyununun PlayStation 5 ve PlayStation 4 sürümleri karşılaştırıldı

2K Games, NBA 2K21 oyununun yeni nesil sürümü hakkında daha detaylı açıklamalar da yaptı.

Geçtiğimiz günlerde NBA 2K21 oyununun yeni nesil sürümü gösterilmişti. Aslında en çok da bu oyunun yeni nesil sürümü merak ediliyordu; önümüzdeki konsol neslinde oyun fiyatlarını 70 Dolar olarak ayarlayan ilk yapıt bu idi. Yayımlanan yeni nesil tanıtımı da birçok oyuncuyu memnun etmişti; insanlar aslında 70 Dolar gibi bir fiyat etiketinin bu iyileştirmelere değeceğini düşünmeye başlamıştı. Şimdi ise bir içerik üreticisi, yeni nesilden çekilmiş olan görüntüleri aldı ve aynılarını PlayStation 4 konsolunda tekrar canlandırdı. Böylece de kritik bir karşılaştırma yapılmış oldu.

NBA 2K21

NBA 2K21, yeni nesilde nasıl bir deneyim sunacak?

Elimizde sadece nesiller arasındaki bir karşılaştırma videosu yok; 2K Games cephesi de NBA 2K21 oyununun yeni nesil sürümünü detaylandırdı. Mesela, öncelikle Pro Stick üzerinde geliştirmelerin yapıldığını öğrendik. Mesela, şimdiki nesilde sadece Shot Aiming olarak çalışan bu sistem, yeni nesilde içerisine yeni bir özellik daha katacak ve Shot Arc özelliğini kontrol etmenizi de sağlayacak. Aynı zamanda Bank Shot da kontrol edilebilecek; bu sayede Dwyane Wade ve Tim Duncan gibi isimleri taklit edebilmeniz mümkün olacak. Ayrıca bu özellik, basketbol oyunu türü için bir ilk olacak.

NBA 2K21 oyununun yeni nesil sürümünde Shot Meter da ilgi görecek. 2K Games ekibinin söylediğine göre bu özellik, yeni nesilde çok daha rahat algılanabilecek ve artık atışların sonucu, kendisini daha çok belli edecek. Tüm bunların haricinde, varsayılan olarak Layup Timing, yeni nesilde kapatılmış olacak. Bu sayede oyuncular, atışlarına daha fazla odaklanabilecek. Yalnız, eğer isterseniz bu özelliği açabileceksiniz ve ayarı kapalı kullanmayı tercih eden oyunculara karşı avantaj olarak kullanabileceksiniz. Yalnız, bu özelliği bir avantaj olarak kullanabiliyor olmanız için gerçekten ustası olmanız gerekiyor.