Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

NBA 2K21 oyununun yeni nesilden bir oynanış videosu geldi

NBA 2K21, kendisini PlayStation 5 konsolunda bir kere daha gösterdi.

Yeni nesilde 60 Dolar yerine 70 Dolar üzerinden satılacak olan NBA 2K21, daha önce yeni nesil sürümünü bir kere göstermişti ama saf bir oynanış videosu görmemiştik. Bugün ise NBA 2K markasının resmi YouTube kanalı üzerinden bir video yayımlandı. Bu video, oyunun yeni nesil sürümüne aitti ve PlayStation 5 konsolundan geliyordu görüntüler. Ayrıca arka planda da bir geliştiricinin veya sosyal medya sorumlusunun yorumlarını duyabilmek mümkündür. Görüntülere odaklandığımız zaman ise 1080p/60 FPS değerlerinde, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisinin desteklendiği anlar görüyoruz.

NBA 2K21

NBA 2K21, yeni nesilde kendisini daha da fazla geliştiriyor

NBA 2K21 oyununun yeni nesilde kötü göründüğünü söylemek imkansız. Buna karşılık bazı oyuncuların yorum kısımlarında yine de eleştirilerini görebilmek mümkün. Bu eleştiriler arasında en haklı olanlar da karakterlerin boş anlarda kaldığı animasyonların, diğer herkesle aynı olması. Yani, yeni nesle girdiğimiz şu dönemde artık iki karakteri yan yana, birebir aynı zamanlama ile aynı animasyonu işliyorken görmek, ciddi anlamda sinir bozucu olabiliyor. Aynı zamanda oynanış videosunun sadece birkaç dakika olması da bazı oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı.

Elimizde sadece nesiller arasındaki bir karşılaştırma videosu yok; 2K Games cephesi de NBA 2K21 oyununun yeni nesil sürümünü detaylandırdı. Mesela, öncelikle Pro Stick üzerinde geliştirmelerin yapıldığını öğrendik. Mesela, şimdiki nesilde sadece Shot Aiming olarak çalışan bu sistem, yeni nesilde içerisine yeni bir özellik daha katacak ve Shot Arc özelliğini kontrol etmenizi de sağlayacak. Aynı zamanda Bank Shot da kontrol edilebilecek; bu sayede Dwyane Wade ve Tim Duncan gibi isimleri taklit edebilmeniz mümkün olacak. Ayrıca bu özellik, basketbol oyunu türü için bir ilk olacak.

NBA 2K21 oyununun yeni nesil sürümünde Shot Meter da ilgi görecek. 2K Games ekibinin söylediğine göre bu özellik, yeni nesilde çok daha rahat algılanabilecek ve artık atışların sonucu, kendisini daha çok belli edecek. Tüm bunların haricinde, varsayılan olarak Layup Timing, yeni nesilde kapatılmış olacak. Bu sayede oyuncular, atışlarına daha fazla odaklanabilecek. Yalnız, eğer isterseniz bu özelliği açabileceksiniz ve ayarı kapalı kullanmayı tercih eden oyunculara karşı avantaj olarak kullanabileceksiniz. Yalnız, bu özelliği bir avantaj olarak kullanabiliyor olmanız için gerçekten ustası olmanız gerekiyor.

Mavi Kol