NBA 2K21: MyTeam için kritik taktikler ve ipuçları nelerdir?

MyTeam moduna başlarken yapılması gerekenleri ve atılması gereken en doğru adımları bu yazıda bulabilirsiniz.

NBA 2K serisinin oynaması en eğlenceli seçeneklerinden birisinin MyTeam modu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu oyun modunda, güçsüz bir takımdan başlayıp, yıldızlarla dolu bir kadro oluşturmaya doğru uzun bir yolculuğa çıkarız. Hem tekli oyunculu olarak, hem de çevrim içi olarak mücadele ettiğimiz MyTeam modunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Oldukça geniş bir içeriği bulunan ve NBA 2K21 oyunuyla içerik anlamında daha fazla genişleyen bu oyun modundaki kritik noktaları sizler için değerlendirdik. Çabalarınızın boşa gitmemesi adına bu rehber yazısından önemli bilgiler edineceğinizi umuyoruz.


NBA 2K22 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


NBA 2K21

NBA 2K21 oyununun MyTeam moduna doğru bir başlangıç yapmak çok önemlidir

MyTeam moduna girildiği anda bizlere 5 farklı paketten birisini seçmemiz söylenir. Henüz oyunda hiçbir adım atmadığımızdan ötürü bu paketleri seçerken nasıl bir başlangıç kadromuzun olduğunu bilemeyiz. Bu nedenle ilk adımı atarken birkaç unsuru dikkate almak bize ileride avantaj sağlayabilir. Bu unsurların başındaysa, seçeceğimiz paketten çıkacak olan özel oyuncunun oynadığı pozisyon ve oyun tarzımızın ne şekilde oluşacağı gelir.

NBA 2K21 oyunu için kaleme aldığımız inceleme yazısında bu oyun modundan detaylıca bahsetmiştik. O yazıda da belirttiğimiz gibi bahsi geçen oyunun MyTeam moduna girerken seçilecek olan başlangıç paketlerinin her birisinde önemli bir oyuncu yer alır. Bu oyuncular, sırasıyla PG, SG, SF, PF ve C pozisyonlarında oynayabilen; Allen Iverson, Dwyane Wade, Carmelo Anthony, Kevin Garnett ve Shaquille O’neal isimli basketbolculardır.

Bu oyuncular 80 ortalama puana sahiptir fakat kısa sürede geliştirilerek önce 85, sonrasındaysa 89 ortalama puana çıkarlar. Bir anlamda, başlangıç noktasında takımınızın yıldızı bu oyunculardan bir tanesi olacaktır. Basketbol oyunlarında hangi pozisyondaki oyuncularla daha çok hücum etmeyi tercih ediyorsanız, bu kısımda o pozisyonu oynayabilen oyuncuyu seçmeniz en mantıklı tercihtir.

Bununla birlikte, MyTeam modunun devamlı olarak yeni oyuncular kazandıran bir alan olduğunu unutmamak gerekir. Kazanabileceğimiz kartları göz önünde bulundurursak, seçimlerimizi yaparken bu yönde hareket etmemiz bize katkı sağlar. Bu konuda, geçtiğimiz yıl çıkışını gerçekleştiren NBA 2K20 oyununun daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Oyuna başladığımızda, paketlerden çıkan özel bir oyuncu ile birlikte Spotlight bölümünden de kolaylıkla Dwyane Wade isimli basketbolcunun kartını alabiliyorduk.

NBA 2K21 oyunundaki MyTeam modundaysa, paketlerden seçtiğimiz oyuncunun önemi bir kat daha büyüyor çünkü etkinliklerden kolayca kazanılacak oyuncu kartları bulunmuyor. MyTeam modundaki ilk adımları attığımızda, elimizdeki kadro bir tek oyuncu dışında vasatı aşamayan oyuncularla mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Eğer oyunun yüksek bir sürümünü veya mikro ödemeler vasıtasıyla paketler satın almadıysanız, ilk aşamalarda mantıklı hareket etmeniz gerekecektir.

Kadromuzu güçlendirmek için MT parası ve jeton kazanmamız gerekiyor

Yalnızca tek yıldız oyuncuyla başlayan MyTeam maceramızda, takımızı güçlendirmek ve daha iyi oyunculara ulaşabilmek için öncelikle MT parası ve jeton kazanmamız lazımdır. MT parasıyla, satın alma alanından diğer oyuncular tarafından satılan basketbolcu kartlarını ve çeşitli ögeyi satın alabiliriz. Jetonlarla da ödül marketi diye tabir edilen alandan belirli oyuncuları elde edebiliriz. Bu arada, satın alma alanı 30 kart açmadan aktif olmuyor ve başlangıç paketlerinde 24 adet kart bulunuyor.

Başlangıç paketlerinde 24 kartın bulunması da alışveriş yapmak için 6 karta daha ulaşmamızın gerektiği anlamını taşıyor. En başından söylediğimiz gibi her durumda MT parası ve jetonlar kazanmamız lazım. Neyse ki bu kazanımlar için MyTeam modunda pek çok seçenek yer alıyor. En hızlı para ve kart kazanma yolu hangisidir diye sorarsanız, bu soruyu Domination seçeneğidir şeklinde yanıtlayabiliriz.

Bu seçeneğe girerek bir takımı üç yıldız kazanarak yendiğiniz takdirde ortalama 1000 birim civarında MT parası ve içlerinde üç adet kart olan üç tane paket kazanabilirsiniz. Bu durum gayet avantajlı olmasına karşın Domination kısmında 3 yıldız kazanmak için günümüzdeki bir NBA takımını Hall of Fame zorluk seviyesinde yenmeniz gerekmektedir. Bahsi geçen kazanımı sağlamak da bizlere sunulan ilk kadroyla biraz zor olabilir.

Başlangıçtan sonra atılacak olan adımları iyi seçmeliyiz

Nihayetinde, ilk kadromuzda 80 ortalama puanlı bir başlangıç oyuncumuz ve ondan daha az değerlere sahip olan diğer oyuncular yer alacaktır. Dilerseniz, Triple Threat olarak adlandırılan 3’er kişilik takımlarla oynanan seçeneği tercih edebilirsiniz. Bu seçenekle, jetonlar kazanabilir ve 3 jeton biriktirdiğinizde takımınıza zümrüt renkli olan 80 ile 83 ortalama değerde bir oyuncu daha katabilirsiniz.

Aynı zamanda, ilk Triple Threat maçında başlangıç paketinizden gelen özel oyuncuyla bir maçta 6 sayı atarsanız bu oyuncunun ortalama değeri 80’den 85’e çıkar. Dolayısıyla, takımınızda işinize daha çok yarayabilecek olan bir oyuncu dahil edilmiş olur. Domination kısmında maçları daha kolay zorluk seviyelerinde oynayıp bir veya iki yıldız kazanarak da ilerleyebilirsiniz.

Bu sayede en azından satın alma alanını aktif ederek yeni oyunculara ulaşma şansını doğar fakat bu seçenek biraz fazla vaktinizi alır. Öte yandan, bazı meydan okuma görevlerinin de zorluk seviyeleri düşüktür. Bunlarda yapılması gerekenler sizi zorlayabilir fakat para ve jeton kazanmak adına bu kısımları da deneyimleyebilirsiniz. 30 karta ulaşıp satın alma kısmını açtığınızda ise kadronuzu güçlendirmek adına önemli bir yol kat etmiş olursunuz.

NBA 2K21: MyTeam modunda en uygun fiyata nasıl oyuncu satın alınır?

Satın alma alanını açtığımız anda, MyTeam serüveninin en kritik noktalarından bir tanesini de geçmiş oluruz. Bundan sonrasında, en uygun fiyatlarla takımımıza en çok fayda sağlayacak olan oyuncuları satın alma kısmı bize kalır. Biriktirdiğimiz paralarla ekleyeceğimiz kaliteli oyuncular sayesinde, daha zorlu maçları oynayabilir ve daha fazla ödül kazanabiliriz. Kazandığımız ödüllerle, MT parası veya jeton kullanarak çeşitli güçlendirmeler yapmak ise bize kalır.

Örneğin, üst kısımda da belirttiğimiz üzere Domination seçeneğindeki Hall of Fame zorluk seviyesindeki maçları oynadığımızda pek çok ödül alırız. Bu seviyedeki maçlardan sonra 1000 MT puanı civarında bir para ödülü kazanıldığı gibi, üç yıldız alınan her maçtan da yükseltilebilir olan 80 ortalama değerde bir oyuncu katı elde edilir. Oyuncu kartları, pozisyonuna göre kadronuzdaki daha düşük seviyedeki katlarla değiştirilebilir.

Bundan daha önemlisi, oyuncu satın alma kısmında 1000 ile 2000 MT parası değerde zümrüt ve safir yani yeşil ve mavi renklerde pek çok yıldız oyuncuyu bulabilirsiniz. Domination kısmında öncelikle fazla yıldız oyuncu barındırmayan takımlarla maç yapmayı seçmeniz de daha hızlı ilerlemeniz ve daha az takılmanız anlamına gelecektir. Tüm bunlarla birlikte sezon ilerleyişinden de çeşitli kazanımlar sağlarsınız.

Öte yandan, yeni kart paketleri çıktıkça, bu paketlerde bulunan oyuncular uygun fiyatlarla satın alma alanında bulunmaya başlarlar. Örneğin, satın alma kısmında 20 Bin MT parasıyla alınabilen yakut yani kırmızı renkli oyuncular, bahsettiğim paketlerle 5000 MT puanının altında değerlerle alınabilir hale gelir. Kart seviyeleri yükseldikçe, verdiğimiz örnekteki rakamlar daha alt seviyelere de düşecektir. Kart paketlerini takip etmeniz ve buralardan verilen oyuncuların fiyatlarını araştırmanız da NBA 2K21 oyunundaki MyTeam maceranıza önemli katkı sağlayan unsurların arasında yer alacaktır.