NBA 2K21: En iyi oyuncular kimlerdir?

NBA 2K21 oyununda bulunan ve aktif spor hayatını sürdüren oyuncuların en iyilerini sizler için sıraladık.

Her spor dalında olduğu gibi basketbol sporunda da yıldız isimler bulunur. Bu sporun en iyileri NBA çatısı altında mücadele verirken, en iyilerin arasından da bazı süper yıldız diye tabir edilen isimler çıkacaktır. NBA ile ilgileniyorsanız bu isimlerin kimler olduğunu aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz. Bizler ise daha çok yeni oyuncular ve meraklılar için bu rehber yazısında NBA 2K21 oyunundaki en iyi oyuncuların kimler olduğunu sizlerle paylaşacağız. Ayrıca, oyun modlarına göre bu oyuncuların değerleri ve geçtiğimiz seneye göre gösterdikleri değişimlerle ilgili bilgileri de bu rehber yazısında bulabilirsiniz.


NBA 2K21 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


NBA 2K21

NBA 2K21 oyununun kralları kimlerdir?

NBA çatısının altında, uzun süredir süper yıldız oyuncular bulunur ve bu oyuncular bahsi geçen organizasyonun bir nevi tanıtım yüzleridir. Özellikle 1980’li yıllardan itibaren Magic Johnson ve Larry Bird ikilisiyle ön plana çıkan bu süper starlık durumu, 1990’lı yıllarca Michael Jordan gibi büyük bir yıldızın etkisiyle farklı bir noktaya gelmiştir. Yıllar içerisinde bu saydığımız oyuncular faal basketbolculuk hayatlarını sonlandırmalarına karşın yeni yıldızlar NBA çatısı altında var olmayı sürdürmüştür.

Tabii ki yıllar geçtikçe eski yıldızlar yaşlanıp gençlik dönemlerindeki performanslarını sürdüremeyebilirler. Benzer şekilde, lige katılan yeni yıldızlar olur ve bu yıldızlar zaman içerisinde süper yıldız konumuna yükselebilir. Okumakta olduğunuz rehber yazısında sizlere günümüzdeki süper yıldızların kimler olduğunu, daha doğrusu NBA 2K21 oyununda bu oyuncuların hangi isimler olarak belirlendiğini açıklayacağız.

Bu açıklamayı yaparken, oyundaki genel puanlardan ziyade daha net anlaşılır bir nokta olan MyTeam modundaki renklendirme seçeneklerinden faydalanmayı uygun gördük. MyTeam modunda, oyunun kaderini değiştiren ve zirvede yer alan faal oyuncular, ametist yani mor renkle oyuncu kartlarına aktarılırlar. Aynı zamanda geçmişte oynayan oyuncular ve oyuncuların eski performanslarına göre yeni kart seçenekleri bulunur.

Biz ise NBA 2K serilerinde son yıllarda sıklıkla yapılan 2020 senesinde oynamakta olan oyuncuların başlangıç kartlarından yola çıkacağız. Böylelikle, süper yıldız olarak sınıflandırılanlar, yıldız olanlar ve yıldız adayları olan oyuncuların kimler olduğunu görmüş olacaksınız. Bu sıralamanın yalnızca MyTeam modu için sınırlı olmadığını, diğer oyun modlarında da farklı ortalama puanlarla da olsa en iyi oyuncuların bahsettiğimiz şekilde sıraladığını hatırlatarak devam edelim.

Aktif basketbolcular arasından hangi oyuncular zirvede bulunuyor?

Bahsettiğimiz gibi aktif olan NBA oyuncuları arasındaki en iyi ve süper yıldız olarak nitelendirilebilen oyuncular ametist renkli kartlarda bulunuyor. Bu oyuncuları, oyunun kaderini değiştiren, oynadığı takımı bir şampiyonluk adayı yapabilecek değerde olan kişiler olarak nitelendirebiliriz. NBA 2K21 oyununun aktif olarak oynayan en değerli oyuncusu ise LeBron James olarak görünüyor. MyTeam oyun modunda 90 ortalama değere sahip olan bu oyuncu, diğer oyun modlarında 97 ortalama puanla görülüyor.

Aynı puana sahip olan bir diğer oyuncu ise Giannis Antetokounmpo olduğunu söyleyelim. Bu oyuncu da MyTeam modunda 90 ve diğer oyun modlarında 97 ortalama puanla bulunuyor. Bahsi geçen oyuncunun 2 senedir NBA tarafının en değerli oyuncu ödülünü aldığını belirtmek gerekebilir. NBA 2K21 oyununun en güçlü 3. oyuncusu ise Kawhi Leonard olarak karşımıza çıkıyor. 2020 senesinde Toronto Raptors takımıyla şampiyonluk kazanan bu oyuncu hala önemli bir değer olarak görünüyor.

NBA 2K21 oyunundaki en güçlü oyuncuların devamında, sırasıyla; James Harden, Kevin Durrant, Anthony Davis ve Stephen Curry isimlerini görüyoruz. Bu oyuncuların tamamı, MyTeam modunda 90 ortalama dereceyle yer alıyorlar. Bununla birlikte, diğer oyun modlarında 95 civarında ortalama puanlara sahip olarak mücadele ediyorlar. İşte sizlerle paylaştığımız bu 7 isim, NBA 2K21 oyununun en tepesindeki en özel isimler olarak rahatlıkla nitelendirilebilir.

Süper yıldız kategorisinin bir adım altında hangi oyuncular bulunuyor?

Oyunun kaderini değiştiren ve en yüksek ortalama puana sahip olan oyuncuları yukarıda belirttik. Bir de bu kategoriye henüz girmeseler de süper yıldız olmanın sınırında olan NBA oyuncuları mevcut. Bu oyuncular, MyTeam modunda yakut renge sahip olarak karşımıza çıkıyorlar. Bahsettiğimiz oyuncular, ortalama değerlerine bakıldığında güç sıralamasına göre; Luka Doncic, Damian Lillard, Joel Embiid, Karl-Anthony Towns, Nikola Jokic, Klay Thompson, Paul George, Kyrie Irving olarak görülüyorlar.

Bu saydığımız oyuncuların da NBA 2K21 oyunundaki en güçlü isimlerin arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. NBA bünyesinde forma giyen en önemli oyuncular üst kısımda saydıklarımızdı. Bir de bu seviyenin bir kademe altı olan, All-Star seviyesinde basketbol oynayan ve yıldız oyuncu oldukları halde süper star olarak nitelendirilemeyen oyuncular bulunuyor. Bu üçüncü seviyedeki oyuncular ise NBA 2K21 oyununun MyTeam modunda safir renkteki kartlarda görülüyorlar.

All-Star seviyesinde olan bu oyuncular; Jayson Tatum, Chris Paul, Jimmy Butler, Khris Middleton, Rudy Gobert, Trae Young, Brandon Ingram, Russell Westbrook, Bradley Beal, Devin Booker, Kyle Lowry, DeMar DeRozan, Zion Williamson, Kemba Walker, Kristaps Porzingis, Donovan Mitchell, Pascal Siakam, Bam Adebayo olarak bu oyunda belirlenmiş durumdalar. İşte, tüm bu oyuncuların her hangi birisine sahipseniz, bir nevi takım liderine de sahipsiniz anlamı ortaya çıkacaktır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x