NBA 2K21: En hızlı VC nasıl kazanılır ve nerelerde harcanır?

VC kazanmanın yollarını ve bu sanal para birimini nerede harcayacağımız konularını masaya yatırıyoruz.

Pek çok NBA 2K serisi hayranının bileceği üzere bu serinin mikro ödeme yöntemleriyle satın alınan sanal para birimine VC denir. Bu para birimi, gerçek para ödeyerek kazanıldığı gibi, oyun içerisinde bazı yöntemler kullanılarak da kazanılabilir. Bizler de bu rehber yazısında NBA 2K21 oyununda en hızlı VC para birimini nasıl kazanacağınızın yollarını anlatacağız. Aynı basketbol oyunu serisinin geçtiğimiz yıl çıkışını gerçekleştiren oyunuyla benzerlik gösteren bu yöntemleri ve bazı farklılıklarını sizler için alt satırlarımızda derledik.


NBA 2K21 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K21 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K22 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K21

NBA 2K21 oyununda VC kazanmanın yolları nelerdir?

En hızlı nasıl kazanılır sorusundan önce NBA 2K21 oyununda VC nasıl kazanılır şeklindeki soruyu yanıtlayalım izninizle. Tahmin edileceği üzere bu oyunda en hızlı ve en kolay VC kazanma yolu mikro ödemelerle VC paketleri satın almaktır. Bu paketleri fiyatları, farklı platformlarda değişiklik gösterebilir. PlayStation 4 tarafını merak ediyorsanız, en ucuz VC biriminin 9 Türk Lirası fiyatla satılan 5000 birim olduğunu belirtebiliriz.

En pahalı VC paketi ise 450.000 VC barındıran pakettir ve satış fiyatı 449 Türk Lirasıdır. Bahsi geçen sanal paranın birim fiyatı, paketlerin kapasitesi arttıkça düşer. VC alıp almamak oyuncuların kendi özgür iradelerine bağlıdır. Öte yandan, VC birimini gerçek para ödemeden de kazanmanın çeşitli yolları vardır. NBA 2K21 oyununda, MyTeam modunun haricindeki neredeyse tüm oyun modlarında müsabakalardan sonra VC birimi kazanılabilir.

En temel VC kazanılabilecek olan oyun modlarının ise MyCareer ve MyLeague olduğunu söyleyebiliriz. MyCareer moduna başlandığı andan itibaren yapılan müsabakaların ardından VC kazanımı başlar. Oluşturduğunuz oyuncu bir NBA takımında oynamaya başladığında fazladan VC kazanımı yaşanır. Bundan farklı olarak MyLeague modunun içerisinde bulunan seçeneklerin her birisi fazlaca maç yapma imkanı tanır. Bu modu uzun süre oynadığınızda otomatik olarak bir VC artışının yaşandığını görürsünüz.

VC birimi nerelerde harcanır?

NBA 2K21 oyununda VC birimini harcayacağınız iki temel oyun modu vardır. Bunlar, MyCareer ve MyTeam modlarıdır. MyCareer modu, yapı itibariyle zaten VC kazanımı ve tüketimi üzerine kurulu bir yapıya sahiptir. Oynanan müsabakalar sonrasında kazanılan bu VC birimleri, MyCareer modunun pek çok alanında harcanabilir. Bu alanların başında ise karakter geliştirme sistemi yer alır. MyCareer modundaki karakterimizi kalıcı olarak geliştirmek adına VC kullanmak mecburi bir durumdur.

Aynı zamanda MyCareer modunda yer alan kozmetik ögeleri ve çeşitli geliştirici unsurları satın almak için de VC birimi kullanılır. Bahsi geçen kozmetik ögeler, oluşturduğumuz karakterin maçlarda ve mahallede giydiği kıyafetleri ve ayakkabılarını içerir. Tüm bunlarla birlikte, MyCareer modunda yer alan çeşitli oyunlarda ve etkinliklerde de VC kullanımı gereklidir. Özetle, MyCareer modunun hemen her alanında VC birimine ihtiyaç duyulur.

VC kullanılabilen bir diğer alan ise MyTeam modudur. MyTeam modu, MyCareer gibi yalnızca VC birimine odaklı bir yapıyı içermez. Bu seçenekte, MT parası vasıtasıyla pek çok alışveriş yapılabilir. Bununla birlikte, satılan paketleri alabilmek için VC birimine ihtiyaç duyulur. Bu paketlerin bazıları, MT ile de satın alınabilir. Yalnız, MT parasıyla satın alınabilen paketler küçük çaplı ya da tekli paketlerdir. Büyük çaplı olan yani 10’luk veya 20’lik paketlerin satın alınması için gerçek parayla da alınabilen VC birimine ihtiyaç duyulur.

En hızlı VC birimi kazanmanın yolları nelerdir?

Gerçek para kullanmadan VC kazanmanın yollarını üst kısımda sizlere aktardık. Bunların arasından en hızlı VC kazanmanın yolu MyCareer modunda daha fazla maç yapmaktır. Bu durum, bir önceki yıl çıkışını gerçekleştiren NBA 2K20 oyununda da böyleydi fakat NBA 2K21 oyununda bazı değişikliklere gidildi. Şöyle ki, NBA 2K20 oyunundaki MyCareer modunda bir NBA takımında oynamaya başladığınızda maç başına 1000 VC kazanabiliyordunuz.

NBA 2K21 oyunundaysa bu miktar 550 VC ile 600 VC civarlarına kadar gerilemiş durumda. Kısacası, NBA 2K21 oyununda hızlı VC kazanmak için en iyi yol kesinlikle MyCareer modundaki maçlardır, diyemiyoruz. Bununla birlikte, bu oyun modunda ilerledikçe oyuncunuzun ekstra gelirler edineceği ve çeşitli sponsorluk anlaşmaları imzalayacağını da hatırlatalım. Uzun vadede fazlaca VC birimi kazandırmasına karşın, MyCareer modunda bunları harcayacak o kadar fazla alan var ki biriktirme işlemini yapmanın biraz zor olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Eğer ben VC birimi biriktirmek istiyorum diye bir düşünceniz varsa, bunun en uygun olduğu alan ise MyLeague seçeneği olacaktır. Bu seçeneğin içerisinde, sezonlar boyunca oynanabilecek maçları barındıran MyLeague ve MyGM gibi seçeneklere girerseniz, harcama yapmadan VC birimini biriktirdiğinizi göreceksiniz. Sürükleyicilik açısından gayet makul olan bu seçeneklerdeki her bir maçtan VC kazanılacağını da hatırlatarak rehber yazımızı burada sonlandıralım.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x