NBA 2K21 oyununun demosu için çıkış tarihi verildi

Aynı zamanda NBA 2K21 ile oyunculara sunulacak olan yeni oynanış sistemleri de tanıtıldı.

PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X için çıkışını gerçekleştirecek olan NBA 2K21 oyununun demosu için çıkış tarihi verildi. Oyunun bu demo sürümü, şimdiki nesli ele alacak. Yani, yeni nesle ait olan özellikleri ve teknolojileri deneyimlemek mümkün olmayacak. Zaten bu oyunun yeni nesil konsollarda ne gibi ekstralar sunacağı da henüz açıklanmadı. Bahsi geçen bu yapıtın demo sürümü ise tüm platformlar için 24 Ağustos 2020 tarihinde gelecek. Demo, tamamen ücretsiz olacak ve oyunculara, her sene sunulan demo deneyiminin aynısı verilmeye devam edilecek gibi görünüyor.

NBA 2K21

NBA 2K21, ne gibi yeniliklerle gelecek?

PlayStation Blog üzerinden yapılan bazı açıklamalara bakacak olursak, NBA 2K21 oyununun şimdiki nesil sürümü, bazı oynanış iyileştirmelerine ev sahipliği yapacak. Bu iyileştirmeler ve tabii ki yenilikler, oyunun demo sürümünde de denenebilecek. Oyuncuların karşısına çıkacak olan ilk şey ise yetenek temelli yenilikler olacak. 2K Games, bu oyunu hem olabildiğince ulaşılabilir yapacak, hem de yetenekli oyuncular için o yeteneklerin konuşturulabileceği sistemler hazırlanacak. Bu nokta üzerinde ise değinilecek olan ilk şey, Pro Stick olacak. Seride pek bir değişiklik görmemiş olan bu sistem, yeni oyunda değişecek.

Açıklamalara göre artık RS tuşunu aşağı çekmek, zıplayarak basket atmanızı sağlayacak. Aynı tuşu sağa veya sola çevirmek ise kaçma temelli top sürme hareketlerini gerçekleştirecek. RS tuşunu yukarı çekmek ise imza hareketleri hayata geçirecek. RS tuşuna bir kere basmak, teke tek anlarda top sürme hareketi gerçekleştirecek ve koşma tuşunu kullanırken RS tuşuna basmak ise hızınızı kullanarak aynı hareketi yapmanıza olanak sağlayacak. Tüm bunların haricinde, oyunun temel kontrolleri de kısmen değişmiş olacak ama 2K Games, oyuncuların birkaç karşılaşma sonrasında yeni tuşlara alışacağını söylüyor.

Tüm bunların haricinde, basket atma sistemi üzerinde de iyileştirmeler ve yenilikler yapılmış olacak. Oyunda bolca yeni animasyon olacak ve bu sayede oyuncular, daha gerçekçi bir deneyim yaşayabilecek. NBA 2K20 oyununda oyuncuların karşısına çıkmış olan Motion Style özelliği ise bu oyunda daha da genişletilecek ve özellikle defans temelli oyunculara özel stiller eklenecek. Rozet sistemi ise geçen oyuna göre pek değişmemiş olacak. Geliştirici ekip, sadece NBA 2K20 oyununda nadir bir şekilde kullanılan rozetleri daha iyi bir hale getirmeye çalışmış gibi görünüyor ki bu kesinlikle iyi bir şey.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x