NBA 2K21: Arkadaşlarla çevrim içi olarak nasıl oynanır?

NBA 2K21 oyununa arkadaşlarınızı davet etmek için biraz uğraşmanız gerekiyor.

NBA 2K21 oyununu bilgisayarlarda ve oyun konsollarına hem tek başınıza, hem arkadaşlarınızla, hem de yabancı oyuncularla birlikte oynayabiliyorsunuz. Böyle bir oyunu tek başınıza veya yabancılarla birlikte oynamak isterseniz pek problem yok. Zaten bunları gerçekleştirmek, oyun içerisinde oldukça kolay oluyor ama işin içine kendi arkadaşlarınız girdiği zaman onları davet etmek veya onların oyununa takılmak biraz zor olabiliyor. Aslında konsollarda yine bu durum biraz kolay; profiller üzerinden birbirinizin oyununa katılabilirsiniz ama bilgisayarlarda işler zor olabiliyor. İşte bu yüzden de karşınıza yeni bir rehber yazısı ile çıkıyoruz.


NBA 2K22 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


NBA 2K21

NBA 2K21 oyununu arkadaşlarınızla nasıl oynarsınız?

NBA 2K21 oyununun sosyal ögeleri genellikle The Neighborhood içerisinde bulunuyor. Burada, Alley Opp St. içerisinde The Rec alanını bulmanız gerekiyor ve orada telefonunuzu kullanarak, çevrim içi arkadaşlarınızı görebiliyorsunuz. Who’s Online sekmesi üzerinden istediğiniz arkadaşınızın adına tıklayarak, kendilerini oyuna davet edebiliyorsunuz. Eğer arkadaşınız davet ederse, artık aynı park içerisinde yer alıyorsunuz. Burada isterseniz mini oyunlara katılabilirsiniz veya The Rec aracılığı ile farklı oyun modlarına geçiş yapabilirsiniz. Ne yazık ki bu oyunda arkadaşlarınızı kendi lobinize davet etmeniz birazcık karışık olabiliyor.

Eğer yeni nesle geçtiyseniz ve bir PlayStation 5 konsolu sahibiyseniz, arkadaşlarınızı daha kolay bir şekilde oyuna davet edebiliyorsunuz. DualSense üzerindeki PlayStation logosuna bastığınız zaman açılan hızlı menüden, arkadaş listenizi açarak, oyuncuları direkt olarak lobinize davet edebilirsiniz. Aynı şekilde, arkadaşlarınızın profili üzerinden onların lobisine de katılabilirsiniz. Aynı durum Xbox Series X/S konsollarında da yer alıyordur ama bizler bu konsollara sahip olmadığımız için bilgiyi doğrulayabilmemiz mümkün değil. Bu arada, bağlantı konusunda herhangi bir problem yaşarsanız, oyunu yeniden başlatmanızı öneriyoruz.