Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

NBA 2K20: En iyi oyun tarzı ve taktikleri nedir?

NBA 2K20 oyununda başarılı olmak için nasıl oyun tarzları ve taktikler kullanmanız gerektiğini kaleme aldık.

Her yiğidin bir yoğurt yeme şekli olur, sözünde belirtildiği gibi her oyuncunun da farklı bir oyun tarzı olacaktır. Bununla birlikte spor oyunlarının bazı yumuşak karınları bulunur. Futbol oyunlarını oynayanların da bileceği üzere her yıl daha kolay gol atılacak yöntemler benimseniz. Bizler de sizin kendi tarzınıza saygı duyarak NBA 2K20 oyununda nasıl bir oyun tarzıyla oynarsanız daha başarılı olabilirsiniz, sorusunun yanıtını bulmaya çalışacağız. Dilerseniz rehber yazımıza geçiş yapalım.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K20

NBA 2K20, gerçekte nasıl oynanıyorsa öyle oynanmasını istiyor

Gerçek hayatta NBA maçlarını takip edebiliyorsanız NBA 2K20 oyununun mantığını kolayca çözebilirsiniz. NBA 2K serisinin daha önceki oyunlarında olduğu gibi 2020 etiketli oyunda da gerçekçi bir yapının hakim olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapıda aklınızda bulundurmanız gereken en önemli noktalardan bir tanesi, önünüzde savunma oyuncusu bulunuyorken şut atmamak olması gerekir. Belirttiğimiz üzere gerçek hayatta olduğu gibi NBA 2K20 oyununda, oyuncuların boş alanlarda attıkları şutların isabet oranı daha yüksek oluyor.

Takımınızı kurarken, oyun tarzınınız hangi yönde olduğunu seçmenizde fayda vardır. Örneğin; hızlı bir oyun kurucuyla başlarsanız, perdeleme isteyerek potaya doğru yönelebilirsiniz. Bu hareket sonrasında üstünüze gelen savunma oyuncularının bıraktığı takım arkadaşınız boş kalacaktır. Pası boştaki takım üyesine aktardığınızda, rahat bir üçlük atış şansı elde edersiniz. Buradaki önemli noktaysa, boş kalan oyuncunun üç sayılık atışlardaki becerisinin ne derecede olduğudur. Takımı oluştururken pek çok değeri gözden geçirmeniz gerekir.

Örnekte verdiğimiz gibi oyun kurucunuzla içeri girerek dışarıya pas aktarmayı sıklıkla kullanıyorsanız, üç sayı atabilen oyuncuların takımınızda yer alması gerekir. Bununa birlikte kanatlardan hızlı oyuncularla potaya yüklenmek de oyundaki bir diğer işe yarayan taktiklerdendir. Takım oyunundaysanız veya MyCareer modunda bir kanat oyuncusu olarak oynuyorsanız, kenarlardan geçerek potaya yönelme taktiğini deneyebilirsiniz. Tabii hızlı oyuncularla bu hareketin daha başarılı sonuçlar verdiğini belirtelim.

Takımınızdaki lider oyuncuya güvenmelisiniz

Gerçek hayatta da NBA müsabakalarını takip ediyorsanız, bilirsiniz ki başarıya ulaşmak için takımlarda en az bir yıldız oyuncu gerekir. NBA 2K20 oyununda eğer MyTeam modunda oynuyorsanız, şansınız biraz artacaktır. Şansınızın artma nedeniyse, henüz oyun modunun başında size kolayca yükseltebileceğiniz bir oyuncunun hediye ediliyor olmasıdır. Takımınızda bir süper yıldız oyuncu varsa, oyununuzu bu oyuncu üzerinden şekillendirmeniz işinize yarayacaktır.

Hem daha rahat sayı bulma hem de ne yapacağınızı bilemediğiniz setlerin azalması açısından oyun tarzınıza uygun bir yıldız oyuncuyla ilerleyebilirsiniz. Bu oyuncu PG veya SG pozisyonlarında oynayan bir gard ise üst tarafta verdiğimiz örnekte olduğu gibi perde alarak içeriye doğru dalışlar yaparak pek çok yönden avantaj sağlarsınız. Ayrıca, hangi oyun modunu oynarsanız oynayın, takımınızda kabiliyetli bir PG yada oyun kurucu pozisyonu oyuncusu bulunmasına dikkat edin. Uzun oyuncuların güçleri çok yüksek olmasa da bir türlü idare edebilirsiniz ama oyun kurucularınızın becerikli olması sizi daha hızlı ilerletir.

Tabii bu söylediklerimiz genelde takım oyununu oynayanlar için işe yarayacaktır. Eğer MyCareer modunu oynuyorsanız da takımınızdaki diğer oyuncuların neler yapabileceklerini iyi bilmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Takım arkadaşlarınızı yeteneklerine göre hareket ederseniz, yaptıklarınızla karakterinizi daha hızlı ilerletebilirsiniz. Bir kez daha boş şut atmaya özen göstermeniz gerektiğini ve hızlı oyuna önem vermeniz gerektiğini söyleyerek sözlerimizi sonlandıralım.  

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir