Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

NBA 2K20: En iyi MyTeam nasıl kurulur?

NBA 2K20 oyunundaki MyTeam modunda en iyi takımı kurmanız için yapmanız gereken bazı ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Basketbol oyunları sevenlerin bu yıl da takip edeceği oyunlardan birisi büyük ihtimalle NBA 2K20 olacaktır. Bu oyunun en sevilen oyun modlarından birisi de bilindiği üzere MyTeam oyun modudur. FIFA Ultimate Team benzeri yapıdaki bu oyun modunu daha önce denemeyenler veya bazı takım kurma taktikleri almak isteyenler varsa, bu rehber yazımıza göz atabilirler. Tek başına bir yıl boyunca oyuncuları kendisine mahkûm edebilecek derecedeki bu oyun modunda başarılı olmak için nasıl en iyi takımı kurabiliriz sorusunu hep birlikte yanıtlayacağız.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K20

NBA 2K20 ile MyTeam moduna bir yıldızla başlarız

Geçtiğimiz yıllarda bu rehber yazısını daha farklı yöntemlerle yazabilirdik. NBA 2K20 oyunundaki MyTeam modu için durumlar biraz değişti ve başlangıç paketlerinde geliştirilebilir oyuncu kartları verilmeye başlandı. Öncelikle bu kartların her birisinin yıldız oyuncu olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Gerekli performansı gösterdiğiniz takdirde çok zorlanmadan 89 ortalamalı bir oyuncunuz olacaktır. Yalnız bu oyuncunun pozisyonunu iyi seçmenizi öneriyoruz. Neden diye sorarsanız, hemen birkaç ipucu verelim.Seçilebilir 5 oyuncudan 2 tanesi SG pozisyonunda oynuyor. Bu yılki MyTeam modunda, her oyuncunun altında yazan pozisyonda oynamasına izin verilmektedir.

Bir diğer deyişle pozisyon kısmında SG yazan bir oyuncuyu SF pozisyonunda oynatamazsınız. Bu nedenden ötürü, başlangıca dikkat etmenizi öneriyoruz. Eğer çok büyük bir sıkıntı oluşturmayacaksa SG pozisyonunda oynayan oyuncular yerine PG, PF ve C pozisyonlarında oynayan oyuncuların başlangıç paketlerini seçiniz. Daha açık söylemek gerekirse, Tracy McGrady ve Vince Carter yerine Derrick Rose, Dirk Nowitzki ve Hakeem Olajuwon isimli isimlerden bir tanesini seçmeniz takım yayılımınız için daha iyi olabilir.

Tabii oyun türünüze göre Tracy McGrady ve Vince Carter gibi iki yıldızdan bir tanesini de seçebilirsiniz ama oyunun başında önemli bir SG pozisyonunda oynayan ismi vermesi, bu oyuncuların aynı anda oynayamamalarına neden olacaktır. Yine diğer rehber yazılarında belirtiğimiz gibi NBA 2K20 oyunundaki MyTeam modundaki Spotlight Challenges seçeneğine girerek, en kolay seviyede bir maç kazanıldığında yükseltilebilir olarak Dwyane Wade kartı kazanılıyor. Oyunun hemen başında verilen iki kartı doğru pozisyonlarda oynatırsanız, takımınızda 2 yıldız oyuncu bulunmuş olacaktır.

Satın alma zamanlarını bekleyin

NBA 2K20 oyununda, bilindiği üzere bir açık arttırma merkezi bulunuyor. Buraya girerek açık arttırmalara girebilir ya da son fiyatı belirlenen oyuncuları MT puanı kullanarak satın alabilirsiniz. En üst düzey oyuncular dışında, müsabakalardan toplanan MT puanlarıyla bu oyuncuların pek çoğunu satın alabilirsiniz. Yalnız, satın alım yaparken bazı hususları aklınızdan çıkarmazsanız, düşük bütçelerle elde edebileceğiniz en iyi takımları kurabilirsiniz. Bahsedeceğimiz hususlardan bir tanesi, yeni temalı paketlerin piyasaya çıktığı dönemler olacaktır.

Eğer mikro ödemelerle boğulmak istemiyorsanız sizlere önerimiz bu yeni temalı paketler sunulduğunda beklemeniz olacak. Bazı oyuncular VC kullanarak paketleri almaya başladıklarında herkese benzer kartlar çıkacağı için yeni pakette gelen oyuncular çok uygun fiyatlara satılacaklardır. Bunların arasında, geliştirilebilir özellikli oyuncular varsa ve fiyatları uygunsa kesinlikle bu oyuncuları tercih etmenizi öneririz. Hem geliştirerek oyununuza katkı sağlayabilirsiniz hem de geliştirdiğiniz zaman yüksek değerlerle satarak oyunda para kazanabilirsiniz.

Bir de açık arttırma evindeki fiyatların zaman içerisinde değişim göstereceğini unutmayın. Fiyatlar, nadirlik düzeyine göre farklılık gösterirler. Oyunun çıktığı dönemlerde, PlayStation 4 sürümünde bir ametist renkteki oyuncu aşağı yukarı 50.000 MT civarına satılıyordu. Bu rakamların sür’atle aşağı düşeceğini unutmayın. Ametist seviyesinden daha yüksek kartlar geldiğinde bu rengin oyuncuları ucuzlamaya başlarlar. Bu indirimleri takip ederek, oluşturabileceğiniz en iyi ekibi mantıklı hamlelerle kurabilirsiniz. Bir yandan da yükseltilebilir oyuncu kartlarınızı sahada tutarak bunların değerini arttırabilirsiniz.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir