MultiVersus oyununun birinci sezonu ertelendi

Bununla birlikte, Morty karakterinin çıkışı da ertelenmiş oldu.


MultiVersus oyununun ilk sezonu ve bir sonraki oynanabilir karakterinin yayımlanması ertelendi. Bahsi geçen bu video oyununun resmi Twitter hesabı tarafından paylaşılan bir ileti dizisinde, birinci sezonun 9 Ağustos 2022 tarihinde planlanan lansmanının ve onunla birlikte bir sonraki oynanabilir karakter olarak Rick & Morty dünyasından Morty’nin oyuna eklenmesinin onaylanmamış bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Yani, şimdilik birinci sezon ve sıradaki oynanabilir karakterin tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor efendim.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “MultiVersus oyununu oynayan herkese çok teşekkür ederiz. Bu kadar çok oyuncunun oyundan zevk aldığını görmek heyecan verici ve açık betanın lansmanı sadece bir başlangıç. Birinci sezonun başlangıcını ve Morty’nin çıkışını ileri bir tarihe ertelediğimizi herkesin bilmesini istiyoruz. Bunun bazıları için hayal kırıklığı olabileceğini biliyoruz ve topluluğumuzu, oyuncuları memnun eden yeni ve heyecan verici içerikler sunmaya adadığımız konusunda temin etmek istiyoruz. Zamanlamayı mümkün olan en kısa sürede size bildireceğiz. Sabrınız ve coşkunuz için teşekkür ediyor ve çok yakında birinci sezonu sizlere sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde cümleler kuruldu.

MultiVersus

Birinci sezonun ertelenmesi ile birlikte sezon öncesi dönemde neler olacağı hakkında da, “Birinci sezonun gecikmesi nedeniyle, sezon öncesi savaş biletini 15 Ağustos 2022 kadar uzatacağız. Oyunda belirtilen bitiş tarihi değişmeyecek, ancak savaş bileti, 8 Ağustos 2022 tarihinden, 15 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek.” dendi. Şirket daha önce birinci sezonun 9 Ağustos 2022 tarihinde başlayacağını ve aynı gün Morty’nin oyunun 18. oynanabilir karakteri olarak geleceğini açıklamıştı. Ayrıca, animasyon ortağı, Rick’in de birinci sezon sırasında bir noktada kadroya katılacağını duyurdu.

Bu gecikme, görünüşte bu karakterlerin yayımlanma sırasını değiştirmek hakkında hiçbir şey yapmayacak, ancak Rick & Morty hayranları için bekleme süresini açıkça uzatıyor ve sezon öncesi savaş biletini bitirmiş ve sıradaki sezonu bekleyen oyuncularından bahsetmiyoruz bile. Bu haftanın başlarında, MultiVersus oyununun yönetmeni olan Tony Huynh, birinci sezonun savaş biletinin 50 seviye içereceğini ve 10 USD üzerinden satılacağını doğrulamıştı. Bugün açıklanan gecikmeye kadar yalnızca iki hafta sürecek olan mevcut sezon öncesi savaş bileti, 15 seviye ile karakter görünümü, profil simgeleri, XP, madeni paralar ve diğer kozmetik ürünleri içeriyor.