Plants vs. Zombies şu sıralar oldukça yoğun. Çünkü bu stüdyoların Vancouver ve Montreal ayakları, şu sıralar bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. Bu oyunu mutlaka hatırlarsınız, daha önce Visceral Games tarafından geliştiriliyordu ve EA, bu stüdyoyu kapatıp, oyunu başka bir stüdyoya devretmişti. İşte geçtiğimiz günlerde de Motive Studios tarafından, geliştirdikleri yeni video oyunları hakkında yepyeni bilgiler aldık. Bu bilgiler arasında yeni Star Wars oyunları, yeni Plants vs. Zombies oyunları, yeni bir seriye ait olan ilk video oyunu ve dördüncü bir video oyunu bulunuyor.

Motive Studios

Öncelikle Star Wars ve Plants vs. Zombies oyunlarından bahsedelim

Motive Studios ekibi, Star Wars oyunundan bahsetti ve öncelikle aslında bizlerin de bildiği bazı bilgileri verdi. Bu bilgilere göre daha önce bu oyun Visceral Games tarafından geliştiriliyordu ama buna rağmen Motive Vancouver, projeye destek veriyordu. Şimdi ise bu proje Motive Vancouver ve Motive Montreal ekipleri tarafından ortak bir şekilde geliştiriliyor.

Bu iki ekibin çalışanları da oldukça deneyimli. Özellikle Motive Vancouver ekibinde birçok Skate, Need for Speed, Plants vs. Zombies: Garden Warfare, Prototype ve Sleeping Dogs oyunlarının geliştiricileri bulunuyor. Tabii bu kadar kişi, Star Wars projesine sıfırdan başlamıyor. Visceral Games, bu insanlara 3 TB boyutunda tasarım devretti. Ekiplerin de bu tasarımları kullanması bekleniyor.

Yapılan açıklamaların devamına göre, orijinal olarak çizgisel bir oyun olarak tasarlanan bu Star Wars, şimdi bir açık dünya oyunu olarak tasarlanıyor. Klasik bir EA adımı yani. Son olarak Motive Vancouver ve Motive Montreal, bu Star Wars oyununun ne zaman biteceğini bilmiyor, net olarak bir tahmin de yürütemiyor. Fakat şu anki planlara göre bu yapıt, bir yeni nesil oyunu olacak.

Yeni bir Plants vs. Zombies oyunu ise şu sıralar Motive Vancouver tarafından geliştiriliyor. Ayrıca iş ilanlarına göre bu video oyununda bir senaryo modu da olacak. Son olarak belirtelim, muhtemelen ana serinin üçüncü oyunu olacak olan bu yeni Plants vs. Zombies, ilk iki oyuna göre çok da farklı olmayacak.

Sırada Motive Studios tarafından geliştirilen yepyeni video oyunları var

Bilindik oyunları bir kenara bırakalım, çünkü sırada bilinmeyen video oyunları var. Yapılan açıklamalara göre Motive Montreal şu an yeni bir serinin ilk video oyunu üzerinde çalışıyor. Bu oyun, muhtemelen bir aksiyon-macera türünde ve EA şirketinin de orijinal olarak Motive Montreal stüdyosunun açmasının sebebi de bu video oyunu. Açıklamalara göre bu video oyununun amacı, gelecekte çıkacak olan aksiyon-macera oyunlarına yön vermek. Yani bu oyun oldukça yenilikçi olacak.

Tüm bunların haricinde, oyunda muhtemelen keşif çok ama çok önemli bir rol oynayacak. Yani, bu oyun muhtemelen bir açık dünya yapıtı olacak. Ayrıca oyunun bir bilim-kurgu yapıtı olacağı da verilen bilgiler arasında. Dinamik ve yaşayan bir dünyaya sahip olacağı da söylenen bu yeni serinin ilk video oyunu, sosyal elementlere de sahip olacak ve oyuncular, arkadaşları ile oynayabileceği güzel bir aksiyon-macera oyununa sahip olacak. Son olarak belirtelim, Motive Montreal şimdilik bu projenin çok başında fakat ekibin amacı, bu oyunu E3 2019 için yetiştirebilmek.

Şimdi de sırada iki stüdyonun toplamda dördüncü oyunu var. Açıklamalara göre bu oyun da Motive Montreal tarafından geliştiriliyor ve bu oyunun, yeni bir seri mi, yoksa halihazırda bulunan bir seri mi olduğu bilinmiyor. Bunun haricinde, verilen bilgilere göre bu proje aslında sadece üç kişinin tasarımı. Bu üç çalışan, boş zamanlarında bir taslak oluşturdu ve EA tarafına sundu. EA de bu tasarıma onay verdi. Onay ardından birçok kişi, bu proje üzerinde çalışmak istedi.

Açıklamalara ve verilen bilgilere bakacak olursak, Motive Montreal tarafından geliştirilen bu proje, ekibin diğer projelerine göre oldukça küçük. Ayrıca bu projede sadece Motive Montreal çalışanları bulunuyor. Motive Vancouver bulunmuyor.

Etiketler: