Her zaman olduğu gibi Infinity Ward, Call of Duty serisinin oyuncularına, Call of Duty: Modern Warfare II yapıtının yoğun maçlarında savaşırken kilidini açabilecekleri ve üzerinde çalışabilecekleri, güçlü silahlar, avantajlar ve ekipmanlar dahil tonlarca malzeme sağladı. Bu kilit açma işlemlerinin tümü şu anda oyunun maksimum seviyeye ulaşana kadar 55 seviye tırmanmanız gereken sıralama sistemine bağlıdır. Bu kilitleri açmak istiyorsanız, Season 1 Reloaded ve ilerisinde hızlı bir şekilde sıralama yapmak için ipuçlarımızdan yararlanabilirsiniz.


Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone 2.0 için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Modern Warfare II

Hesap seviyenizi nasıl daha hızlı arttırabilirsiniz?

Double XP Token: Normal tecrübe puanının miktarının iki katı, her zaman rütbeleri hızla yükseltmenin harika bir yoludur. Call of Duty: Modern Warfare II oyununun hikaye modunu tamamlamak size tam üç saatlik Double XP Token ve üç saatlik Double Weapon XP Token kazandırır. Vault Edition için ön sipariş veren oyuncular da on saatlik Double XP Token ve Double Weapon XP Token için hak kazanır. Ayrıca, Call of Duty League izleme ödülleri de Double XP Token sağlar. Kötü haber şu ki, Call of Duty: Warzone 2.0 içerisinde kazandığınız Double XP Token ögeleri, Call of Duty: Modern Warfare II oyununa taşınmıyor.

Etkinlikler: Eğer kullanabileceğiniz Double XP Token kalmadıysa, korkmayın; Activision, tüm yıl boyunca düzenli olarak Double XP etkinlikleri yürütecek. Double XP etkinliği sırasında fırsatı en üst düzeye çıkarmak için oturum açıp, uzun bir süre boyunca Call of Duty: Modern Warfare II oyununu oynamaktan başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Adı üstünde, bu etkinlik boyunca oyunu oynamak size iki katı daha fazla tecrübe puanı kazandıracak.

Oyunu erkenden terk etmeyin: Bunun olduğundan daha kolay göründüğünü biliyoruz, ancak işler istediğiniz gibi gitmediğinde aceleyle bir maçtan ayrılma cazibesi çok kolay ama aynı zamanda çok maliyetli. Kötü bir maç geçiriyor olsanız bile, sonuna kadar dayandığınız zaman maç bonusu elde edeceksiniz. Bu da size ekstra tecrübe puanı sağlayacak.

Görevlere odaklanan oyun modlarını deneyin: Takım tabanlı hedef modları muhtemelen bir kişiden daha fazlasını gerektiren oyun modlarından daha idealdir; dünyanın en iyi Call of Duty oyuncusu olmasanız bile çabalarınız karşılığında tecrübe puanı kazanabilirsiniz. Ekip olarak tecrübe puanı kazanmanın harika yolları olan Hardpoint, Headquarters ve Domination gibi pasif oyun modları seçeneklerini öneriyoruz.

Meydan okuma görevlerini unutmayın: Call of Duty: Modern Warfare II içerisinde ilk Killstreak’inizi yapmanızı gerektiren başlangıç düzeyindeki mücadelelerden, bir oyunda bir Nuke için 30 kişiyi öldürmek gibi daha gelişmiş görevlere kadar tamamlamanız gereken çok çeşitli meydan okuma görevleri var. Bu görevlere odaklanmak size tonlarca tecrübe puanı kazandıracak ve böylece hızlı bir şekilde seviye atlayabileceksiniz, bu nedenle Call of Duty: Modern Warfare II oyununu bir sonraki açışınızda bunlara zaman ayırmanızı öneririz.

Takım arkadaşlarınızı da unutmayın: Yere düşen bir takım arkadaşınızı canlandırabileceğiniz herhangi bir oyun modunda, bunu iki nedenden dolayı aktif olarak yapmalısınız. Birincisi, yapılacak doğru şey bu ve ikincisi, onları canlandırmak onları ayağa kaldırır, onları ayağa kaldırmak size daha fazla müttefik verir, daha fazla müttefik zafer şansınızı artırır ve zafer size daha fazla tecrübe puanı kazandırır. Ayrıca, birini diriltmek de size tecrübe puanı kazandırır.

Invasion modu da güzel bir alternatif olabilir: Oyuncuların hızlı bir şekilde seviye atlamak ve silahlar için tecrübe puanı artırmak için kullandıkları basit bir yöntem, Invasion oynamaktır. Bir oyun sırasında, Tactical Insertion yerleştirmeye devam ederseniz, onu kullanan her kişi için tecrübe puanı alırsınız. Ayrıca, bu oyun modunda botları öldürmek de yüksek tecrübe puanı kazandırdığı için onlara odaklanabilirsiniz. Bu iki taktik birlikte hızlıca seviye atlayabilirsiniz.

Silahların seviyelerini nasıl daha hızlı arttırabilirsiniz?

Ground War en büyük avantajınız: Bir silahın seviyesini yükseltmek için öldüreceğiniz sayısız düşmanla dolu bir maç istiyorsunuz ve Ground War tüm bu kutuları işaretliyor. Büyük haritalar birçok düşman askeriyle doludur ve aynı zamanda hedefleri ele geçirirken ve bu süreçte onları savunurken pasif tecrübe puanı kazanabilirsiniz.

PlayStation tarafında özel bir bonus var: Call of Duty: Modern Warfare II oyununu PlayStation konsollarında oynamanın büyük bir avantajı, grup oluşturan oyuncuların sadece oyunu birlikte oynayarak %25 daha fazla bonus silah tecrübe puanından keyif alabilmeleridir.

Operatör seviyelerini nasıl daha hızlı arttırabilirsiniz?

Meydan okuma görevleri: Call of Duty: Modern Warfare II oyunundaki çoğu operatörün, hikaye görevlerinde ilerlemek veya bir maç sırasında belirli sayıda öldürme elde etmek gibi tamamlaması gereken bireysel görevleri vardır. Yine de operatörlerinize fazla bağlı olmayın, onları en üst seviyeye çıkarmanız, onlardan alabildiğiniz tüm tecrübe puanını çekmeniz ve ardından bir sonrakine geçmeniz gerekir.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster