Call of Duty: Modern Warfare II içerisindeki en popüler silah kategorilerinin başında tabii ki Assault Rifle geliyor. Bu sebepten ötürü de oyunun içerisinde oyunculara bolca alternatif sunuluyor. Peki, bu oyunda yer alan bolca Assault Rifle arasında en iyisi hangisi? Bu soruya bir cevap olabilmek adına karşınıza yepyeni bir rehber ile çıkıyoruz. Hemen aşağıda öncelikle kategorideki tüm silahları sıralayacağız, daha sonra da beş tanesinden özel olarak bahsedeceğiz.


Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone 2.0 için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Modern Warfare II

En iyi Assault Rifle tipi silahların sıralaması

  1. Kastov 762
  2. Kastov-74u
  3. Chimera
  4. M4
  5. TAQ-56
  6. M13B
  7. STB 556
  8. Lachmann 556
  9. Kastov 545
  10. M16

TAQ-56

Call of Duty: Modern Warfare II içerisindeki en iyi beş adet Assault Rifle aslında birbirlerine çok yakın. Yine de TAQ-56, beşinci sırada kalıyor. Bunun sebebi ise kendisinin, rakipleri kadar farklı durumlarda başarılı performans gösteremiyor olması. Aslında bu silahın kontrol hissi biraz farklı olsa bile performansı Kastov-74u ile oldukça benzer. Bu silah da her menzilde başarılı bir performans gösterebiliyor ama yakın mesafeler için çok daha başarılı opsiyonlar mevcut.

M4

M4, hiçbir şekilde yanlış olamayacak bir silah. Bu silah, oyundaki her duruma bir şekilde ayak uydurabiliyor ve başarısız olması neredeyse mümkün değil. Yalnız, bu tip silahlar her ne kadar her noktada belli bir performans gösterebilse bile, hiçbir özelliğinde ön plana çıkmayı başaramıyor. Yani, M4 daha çok ortalama bir silah gibi hissettiriyor. Oynadığınız modun veya haritanın hangi silaha uygun olduğunu bilmiyorsanız, M4 her durumda sizi kurtaracaktır.

Chimera

Chimera, “M4 ama daha iyisi” diyebileceğimiz bir yapıda sunuluyor. Aslında silahın profili M4 ile oldukça benzer ama Chimera, kafadan vuruşlar için ekstra hasar veriyor. Bu yüzden, eğer nişan alma becerinize güveniyorsanız, bu silah ile her zaman kafaya nişan alın ve haritada sizi durdurabilecek bir oyuncu bulamazsınız. Tabii belki Chimera kullanan başka bir yetenekli oyuncu ile karşılaşırsanız, durumlar değişebilir. Ayrıca bu silah, kafadan vuruş yapamayanlar için M4 ile çok benzer olabilir.

Kastov-74u

Kastov-74u, kısa menzilli çatışmalarda kullanabileceğiniz en iyi Assault Rifle. Kendisi adeta bir SMG gibi performans gösteriyor ve oldukça hızlı düşman öldürme süresi ile ağızları açık bırakabiliyor. Bu silah daha çok bir SMG gibi kullanılıyor ama doğru parçalar ile bu silahı orta menzilli çatışmalarda da etkili kılabiliyorsunuz. Kastov-74u silahının üzerine çıkmayı başaran tek silah ise aslında aynı aileden geliyor efendim.

Kastov 762

Call of Duty: Modern Warfare II oyunundaki en iyi Assault Rifle, kesinlikle Kastov 762. Bu silah her açıdan fantastik bir deneyim sunuyor ve kendisine hiçbir ek parça takmasanız bile kusursuz bir performans gösterebiliyor. Kullanım profili M4 ile oldukça benzer olan Kastov 762, oldukça yüksek hasar verebiliyor ve aynı zamanda da silahın mermileri oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Zaten bu sayede düşmanları oldukça hızlı bir şekilde öldürebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster