Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Minecraft oyununun grafiklerini geliştirecek olan paket iptal edildi

Mojang, 2 sene önce duyurmuş olduğu Super Duper Graphics Pack ögesinin teknik anlamda kendilerini çok zorladığını belirtti.

Minecraft, günümüzün en iyi grafikli oyunu değil. Zaten oyunun amacı en iyi grafikli oyun olmak da değil. Yine de birçok oyuncu, bu oyunun daha iyi bir görselliğe sahip olması için senelerdir, neredeyse oyuna mod desteği geldiği günden beri çalışıyor. Mojang da bu çalışmalara dikkat edip, E3 2017 sırasında bir paket duyurmuştu. Adı Super Duper Graphics Pack olan bu paket ise şimdi iptal edildi.

Minecraft

Minecraft oyununun görselliğini iyileştirmek isteyenler, modlara kaldılar

Super Duper Graphics Pack, biraz önce de dediğimiz gibi E3 2017 sırasında duyurulmuştu. Bu paket, 2 farklı bölüm olarak çıkacaktı. İlk bölüm ücretsiz olacaktı ve oyunun tüm platformlarına 4K ve HDR desteğini getirecekti. İkinci bölüm ise ücretli olacaktı ve hemen yukarıdaki görselden görebileceğiniz gibi oyunun görselliğini iyileştirecekti Super Duper Graphics Pack.

İşte bugün de Mojang, resmi bir açıklama yaparak Super Duper Graphics Pack ögesini iptal ettiğini açıkladı. Ekibin söylediğine göre Super Duper Graphics Pack, teknik anlamda çok fazla kaynak istiyordu ve Mojang da bu durumun altından kalkamayacaktı. İşte bu sebepten ötürü de oyunun grafiklerini iyileştirmesi planlanan bu paket, iptal edildi. Artık Super Duper Graphics Pack üzerinde çalışılmayacak.

Açıklamalara bakacak olursak Mojang da bu paketin iptaline üzüldü ama ekibin söylediğine göre birçok platform, bu pakete uygun değildi. PC tarafında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyoruz ama Super Duper Graphics Pack, konsollar ve mobil cihazlar için de duyurulmuştu. Muhtemelen bu cihazlar için hayal edilen performansa ulaşılamadı. Bu sebepten ötürü de Super Duper Graphics Pack iptal edildi.

Super Duper Graphics Pack ögesinin iptaline rağmen Mojang, resmi açıklamalarının en sonunda, oyunun görselliğini iyileştirebilecekleri yeni yolları keşfetmeye çalışacaklarını da belirtti. Bu durum muhtemelen 4K ve HDR desteğinin hala gelecek olmasını işaret ediyor olabilir. Açıkçası, modlar haricinde artık Minecraft oyununun görsel anlamda çok daha hoş görünebileceğini sanmıyoruz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir